Ziya Selçuk’un sessizliğine Talip Geylan’dan eleştiri

Ziya Selçuk’un sessizliğine Talip Geylan’dan eleştiri

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, katıldığı programı sunan Mehmet Acet adlı tv sunucusunun hakaretlerine maruz kalan “işbaşı yaptırılmamış” öğretmenleri yalnız bırakmaması gerektiğini savunarak,  “Beklentileri anlıyorum, ülkemizin şu an içerisinde bulunduğu koşullardan ötürü gecikme sözkonusu oldu, çalışmalarımız sürüyor. Ancak öğretmenlerimizi haksız kazanç peşinde olmakla itham etmek doğru değil deseydi meslektaşlarımızı mutlu ederdi” dedi.

Talip Geylan’ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Gazeteci Mehmet Acet’in Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u konuk ettiği programda 18 Mart’ta atanan ve göreve başlamak için kararname bekleyen öğretmenleri “Bir gün bile çalışmadan kazanç elde etmek, haksız kazançtır”şeklinde tahkir etmesi karşısında “öğretmen” olan Sayın Selçuk’un bu sözleri tekzip eden bir açıklama yapmasını beklerdik. En azından “Beklentileri anlıyorum, ülkemizin şu an içerisinde bulunduğu koşullardan ötürü gecikme sözkonusu oldu, çalışmalarımız sürüyor. Ancak öğretmenlerimizi haksız kazanç peşinde olmakla itham etmek doğru değil” deseydi meslektaşlarımızı mutlu ederdi.
Ayrıca Mehmet Acet gibi düşünenlere sormak istiyorum: ‘20 bin öğretmenimiz içerisinde atandığı için işinden ayrılan, evli olan, ailesinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için bile ele muhtaç durumda kalanlar olduğunu’ görmekten bu kadar mı acizsiniz? Sizin tuzunuz kuru olabilir, ama gerçekler bazıları için çok acı…
Sayın Bakan ve MEB yöneticilerine de şunu sormak istiyorum: Bu arazlı anlayış, mesela, “Bu öğretmenler yarı yıl ve yaz tatilinde çalışmıyorlar, yan gelip yatıyorlar, haksız kazanç elde etmesinler, maaşlarından kesinti yapılsın” derse de sessiz mi kalacağız?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  BUÜ'de ara sınav yok, yılsonu sınavında not verilecek

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar