Yurtdışı lise eğitimi için yüzde 60 bursluluk sınavı

Yurtdışı lise eğitimi için yüzde 60 bursluluk sınavı

  • Dünyanın dört bir yanından lise temsilcilerini bir araya getiren IHSO Yurtdışı Lise Eğitim günü 22 Şubat Conrad Beşiktaş İstanbul otelde ziyaretçilerini bekliyor. Etkinlik dünyanın en iyi liselerinden 20’den fazla uzmanı ağırlayacak.  Öğrencilerin, kariyer ve eğitim planlarında yol haritası belirlemelerini sağlayacak. Lise eğitim gününde en dikkat çeken konu ise, öğrenciler ELTIS Bursluluk sınavına girerek %60’a varan burs alma imkanı bulacak.
Gökmen Özdemir

Lise eğitiminin nerede yapılacağı, genel olarak üniversite eğitimini de şekillendiren ve ailelerin üzerinde sıklıkla düşündüğü bir konu olarak gündeme geliyor.

2 yıldır düzenli olarak Endless Abroad Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tarafından düzenlenen IHSO Yurtdışı Lise Eğitim Günü, 22 Ocak’ta Conrad Beşiktaş İstanbul otelde 200 öğrenciyi ağırlayacak.

Uluslararası okullardan dünyanın dört bir yanından gelen 20’ye yakın uzman eğitmenin ağırlanacağı etkinlikte, öğrencilere yüzde 60 bursluluk sınavına girme imkanı da verilecek.

Endless Abroad Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Özdemir, “İlkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz etkinlik, bu yıl da tüm heyecanıyla devam ediyor. Alanında uzman eğitmenler ve lise çağındaki öğrencileri bir araya getirerek, öğrencilerin kariyer ve eğitim planlarında yeni bir başlangıç yapmalarına vesile olmak bizim için onur verici bir olay. Yurtdışı Lise Eğitim günü değişim programlarından, eğitim ve ardından üniversite eğitimini planlayan öğrenciler için değim yerindeyse biçilmiş kaftan. Tüm okul çağındaki öğrencileri aileleriyle birlikte etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

Yüzde 60’a varan burs alma imkanı

Yurtdışında liseye başlamak veya bir liseye geçiş yapmak isteyen öğrencileri buluşturan IHSO Yurtdışı Lise Eğitim gününde etkinliğe katılan ve burs almak isteyen öğrencileri ELTIS bursluluk sınavı imkanı veriliyor.

Kanada’nın en iyi liselerinden biri olan Royal Crown Academy’de lise eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler ücretli bir şekilde  2 yıl geçerliliği bulunan bursluluk sınavına girerek yüzde 60’a varan burslardan faydalanabilecekler.

Yurtdışı Lise Eğitiminin En Çok Tercih Edilen Ülkeleri

  • Amerika
  • Kanada
  • İrlanda
  • İngiltere
  • Avrupa Ülkeleri

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar