Çin, İran pazarı kaybedilince! Yurtdışı eğitimde Türk öğrencilere gün doğdu

Çin, İran pazarı kaybedilince! Yurtdışı eğitimde Türk öğrencilere gün doğdu

  • Korona Virüsü tüm dünyanın gündem maddesi durumunda… Korona tehlikesi altındaki ülkelerde iş toplantıları ve fuarlar iptal edilirken, Korona şüphesi olmayan ülkelerde iş ve eğitim hayatı devam ediyor.
  • Peki ya Korona Virüsü dünyadaki ve ülkemizdeki eğitim hayatını nasıl etkileyecek? Fuarlar bu durumdan etkilenecek mi? Eğitimciler olayı nasıl ele alıyor, hepsi haberimizde mevcut…

Yurt Dışı Eğitime En Çok Öğrenci Gönderen Ülkeler Virüsten Etkilenince Dengeler Değişti

Dünyanın ana gündem maddesi olan Korona Virüs dünyadaki tüm sektörleri etkisi altına almış durumda. Böylesine bir tehlike dolayısıyla pek ülkede günlük hayat ve iş hayatında aksaklıklar yaşanıyor. Çin, Güney Kore, İtalya ve İran gibi virüsten en çok etkilenen ülkelerde iş hayatı büyük bir sarsıntı içerisinde. Türkiye ise bu noktada Korona Virüse rastlanmayan bir ülke olduğundan sıkıntılarla karşılaşmıyor.

Deniz Akar

Çin, İran, Güney Kore ve İtalya’nın Yarattığı Boşluğu Doldurmak İçin Cazip Fırsatlar Sunuluyor!

Yakın zamanda düzenlenecek önemli fuarlardan biri olan IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar Eğitim Radyosu’na yaptığı açıklamada , ABD, Kanada, İngiltere ve Korona şüphesi olmayan Avrupa ülkelerinin fuara yoğun bir katılım göstereceğini söyledi. Dünyanın 25 ülkesinden 200’ün üzerinde eğitim kurumunu 15-22 Mart tarihlerinde Türkiye’de bir araya getireceklerini belirten Akar, hatta bu sene ülkedeki en yoğun fuar turuna çıkacaklarının altını çizdi.

IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, yurtdışı eğitim kurumlarının içinde bulunduğu durumu ve son gelişmeler ışığında Türk öğrenciler için ortaya çıkan avantajı şöyle değerlendirdi:

“Konuyu yurt dışı eğitim açısından ele alırsak Çin, Güney Kore, İran ve İtalya gibi ülkelerin seyahat engeli nedeniyle yurt dışına çıkamayışları bu sektörü önemli derece etkiledi.  Çünkü Çin, Güney Kore, İtalya, İran gibi ülkeler yurt dışı eğitime en çok öğrenci gönderen ülkeler. Şimdi Korona Virüs şüphesiyle bu ülkelerden öğrenci alımı yapamayan ülkeler rotasını Türk gençlerine çevirdi. Türk gençleri yurt dışı eğitime katılım gösteren aktif gençlerden oluşuyor. Fakat bu sene katılımın biraz daha artacağını düşünüyoruz çünkü eğitim kurumları açılan boş kontenjanlarını doldurmak için ülkemizdeki gençlere çok özel imkanlar sunarak geliyor. Tüm gençlerimize bu kriz durumunu fırsata çevirmek için fuara katılmalarını öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  EBA TV Canlı İzle (İlkokul-Ortaokul-Lise-İnternet)

Akar yabancı eğitim kurumlarının Çin, Güney Kore, İtalya ve İran’ın boşluğunda açılan boşluğu doldurmak için pek çok maddi çıktıyı göze aldığını belirtti. Akar bu sayede; ülkemizdeki gençlerin bu eğitim kurumlarının sundukları cazip fırsatlardan etkin bir şekilde yararlanabileceğini söyledi.

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar