Yenişafak Yazarı: ‘Ziya Selçuk’a saldıracağım, duman edeceğim’

Yenişafak Yazarı: ‘Ziya Selçuk’a saldıracağım, duman edeceğim’

  • Yenişafak Gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan katıldığı bir programda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hakkında nezaket sınırlarının çok üzerinde ithamlarda bulunarak adeta tehdit etti.

Bakan Ziya Selçuk’un hükümet oluşumu aşamasında Cumhurbaşkanı ile pazarlık yaptığını ve “uygulamalarına ve bürokrat atamalarına karışılmamasını” şart koyduğunu öne süren Kaplan, “o arkadaş” diye hitap ettiği Ziya Selçuk’a “Sen kimsin, bulunmaz Hint kumaşı mısın?” ifadelerini kullandı.

Maya okullarına bakıp, Bakan Ziya Selçuk‘un nasıl bir kuşak yetiştireceğinin anlaşılacağını öne süren Yusuf Kaplan’ın katıldığı programın arşiv video görüntülerine yer veren MEBpersonel.com, tehditlere varan konuşmaları kamuoyuna duyurdu.

2 Kasım 2018’de sosyal paylaşım sitesine yüklendiği anlaşılan programın videosunu ve (timecode:57.45’ten itibaren) Yusuf Kaplan’ın konuyla ilgili sözlerini izleyebilirsiniz.

“SELÇUK, YUSUF TEKİN’İN KURDUĞU BİZİM CAMİAMIZIN KADROSUNU TEMİZLİYOR”

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki liyakatsiz yöneticilerin değiştirilmesine çok içerlediği anlaşılan Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan’ın, görevden alınan eski MEB Müsteşarı Yusuf Tekin zamanında bakanlıktaki kadrolaşmayı da açık ettiği sözleri şöyle:

“(Göreve geldiğinde) ilk golü attı, 10-15 senede zar zor, Yusuf Tekin’in yetiştirdiği, bizim 25-30 senelik, 50 senelik birikimimizin ürünü olan eğitim bürokrasisindeki insanların hepsini temizliyor şimdi. Ben gireceğim devreye saldıracağım ilk defa, duman edeceğim. Şöyle bir sersemleyecek. Kendine gelir mi bilmiyorum. Yani hiç kimse de adamı lağvetmiyor, tamam mı?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Eğitimci Gözüyle: Uzaktan Eğitim, Deneyimler, Gözlemler

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar