Velilerden para isteyen okul müdürü şimdi nerede?

Velilerden para isteyen okul müdürü şimdi nerede?

  • Öğrencilere yönetmeliğe aykırı olarak “kitap aldırıp” para isteyen okul müdürü, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursları yönetmeliğine aykırı olarak öğrencilere “kitap aldırıp” para isteyen okul müdürü, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, 2018 yılında okulda destekleme ve yetiştirme kursu açarken, Okul Müdürü Yunus Bulut’un, okuldan mezun olan öğrencinin velisinden 1000 TL istendiği iddia edilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın o dönemki hem kitap hem de kurs yönetmeliğine aykırı olan bu durumun, sadece bir veliyle sınırlı kalmadığı, başka öğrenci velilerinden de para istendiği ortaya çıkmıştı.

Odatv‘den Rabia Deniz‘in haberine göre; Eğitim Bir Sen’in önceki dönem Nilüfer İlçe Başkanlığı’nı yapan Yunus Bulut, Tarım Meslek Lisesi’nde okul müdürüyken, geçtiğimiz günlerde Bursa’nın tek kadın milli eğitim müdür yardımcısı Arzu Ayyıldız’ın yerine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atandı. Türkiye’de 13 kadın il milli eğitim müdür yardımcısı varken, bu atamayla kadın müdür yardımcısı sayısı 12’ye düştü.

KUTLAMA VE AYIPLAMA BİR ARADA

Bursa’nın yeni İl Milli Eğitim Yardımcısı Yunus Bulut, sosyal medyadan teşekkür paylaşımı yaparken, Eğitim-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona ise “bu liyakatli atamadan dolayı Bursa İl Milli Eğitim Müdürü ve Yunus Bey’in değerli büyüklerini” kutladı.
Rona’nın paylaşımı şöyleydi:
“Bu ‘liyakatli’ atamadan dolayı Bursa İl Milli Eğitim Müdürü ve Yunus Bey’in değerli büyüklerini kutlarım. Yunus Bulut gibi önemli bir değer, uzun süre mülakatla okul müdürlüğünden sonra vekaleten İl Milli Eğitim Şube Müdürü, ardından vekaleten Nilüfer İlçe Şube Müdürü ve Bursa’nın en iyi okullarından birinde müdürü yapıldı. Çalıştığı okul proje okulu olduğunda oraya müdür olarak değer görülmeyince bu kez de Tarım Meslek Lisesi’ne müdür olarak görevlendirildi. Şimdi ise kenarda köşede kalmış bu değer yeniden fark edilerek İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı yapıldı. Böylesine kıymetli bir değeri geç fark ederek kentimizi bu güne kadar bu nitelikten mahrum bırakan İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve değerli büyükleri ayıplıyorum.”

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar