Unutmayın! 2020 LGS sınav giriş belgenizi kontrol edin!

Unutmayın! 2020 LGS sınav giriş belgenizi kontrol edin!

MEB LGS 2020 için sınava girecek olanlar için başvurları otomatik olarak gerçekleştirdi.Peki başvuru sonrası öğrenciler sınavlara hangi okulda girecekler LGS giriş belgelerini nasıl görebilecekler. MEB tarafından veliler gönderilen mesaj şu şekilde:

LGS başvuruları otomatik olarak gerçekleştirildi Bakanlık tarafından gönderilen mesajda, sınav bilgilerinin “http://e-okul.meb.gov.tr” web sayfası üzerindeki e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden kontrol edilebileceği belirtildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında bu yıl merkezi sınava girecek 8’inci sınıf öğrencilerinin velilerine, sınav başvurusu ve onay işlemlerine ilişkin mesaj gönderdi.

Bakanlık, 8’inci sınıf öğrencilerinin LGS kapsamında bu yıl gireceği merkezi sınav başvuru işlemlerini sistem üzerinden tamamladı.

Bu kapsamda, bakanlık tarafından velilere gönderilen kısa mesajda, “Sınav bilgilerini, “http://e-okul.meb.gov.tr” web sayfası üzerindeki e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden kontrol edebilirsiniz.”

2020 LGS SINAV GİRİŞ BELGELERİ 28 MAYIS’TA ERİŞİME AÇILACAK

LGS 2020 sınavı için başvurulara dair bilgileri OKUL Yönetim Veli  Bilgilendirme  istemi e-okul LGS Başvuru 2020 ekranından adlarına yapılan LGS başvurusuna dair bilgileri görebilecekler.

E-okul veli bilgilendirme sistemi e-okul 2020 LGS başvuru bilgi kontrol sayfasına giriş için aşağıdaki Veli bilgilendirme sistemi girişini tıklayarak girebilirsiniz.Merkezî Sınav başvurusu Bakanlık tarafından yapılan resmî, özel ve imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenciler, Merkezî Sınav başvurularına dair bilgilerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görebileceklerdir.

MEB E-OKUL DUYURUSU
TÜM ORTAOKUL KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE!

2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu kapsamında 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında yapılacak olan Merkezi sınava girecek 8.sınıf öğrencilerinin Merkezi Sınav için Öğrenci Başvuruları 6 Nisan 2020 itibariyle Bakanlıkça merkezi olarak alınarak, onaylanmıştır. Bu kapsamda;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kanun çıktı, yaz tatilinin kısalması gündemde

Not-01: 2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu Bakanlık resmi sayfası (www.meb.gov.tr) üzerinden yayımlanmıştır.

Not-02: Merkezî sınav başvurusu Bakanlık tarafından yapılan resmî, özel ve imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenciler, 6 Nisan 2020 tarihinden itibaren Merkezî Sınav başvurularına dair bilgilerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görebileceklerdir.

Not-03: Başvuru işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden bilgileri güncel olmayan öğrenciler bu durumu, kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine bildireceklerdir. Okul müdürlükleri, öğrencilerin bilgilerini (fotoğraf, MERNİS-nüfus kayıtları, zorunlu yabancı dil, muafiyet durumları, denklik kayıtları, sınav tedbir hizmeti gibi) 22 Nisan 2020 tarihine kadar kontrol ederek gerekli güncelleme işlemlerini tamamlayacaklardır. Öğrencilerin elektronik ortamdaki bilgilerinin güncelliğinden okul müdürlükleri sorumlu olacaktır.

Not-04: Merkezi sınav başvurusu Bakanlık tarafından yapılan öğrencilerin sınav bilgilerinin kayıtlı bulundukları ortaokul idarelerince “e-Okul Sınav İşlemleri / Sınavla-Sınavsız Öğrenci Alacak Okul Başvuru Onay İşlemleri / Sınav Öğrenci Kontrol Ekranı” ekranı üzerinden 22 Nisan 2020 tarihine kadar mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.

Not-05: 2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulamalarına yönelik yapılacak tüm iş ve işlemler ilgili kılavuz hükümlerine göre belirtilen süre içerisinde doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar