Üniversitelerdeki Kişiye Özel İlanlara Kim Dur Diyecek?

Üniversitelerdeki Kişiye Özel İlanlara Kim Dur Diyecek?

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici üniversitelerdeki kişiye özel ilanlarla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretici’nin açıklamaları şöyle:

“Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen üniversitelerdeki nepotizm örnekleri son bulmuyor. Son örnekte PAÜ’ den…

Pamukkale Üniversitesi Rektörü 2017 yılında öğretmen olan eşini enstitü sekreteri olarak atamış ve dönemin Milli Eğitim Bakanı’nın ‘doğru bulmuyorum’, YÖK Başkanı’nın ‘etik değil’ açıklanmaları ve gelen tepkiler üzerine eşi görevinden ayrılmıştı.

07.07.2020 tarihinde öğretim görevlisi ve öğretim üyesi ilanına çıkan PAÜ’de ilanda aranan özel şartlarda istenilen özelliklerin ve sertifikaların kişiye özel ilan gibi görünmesinin ardından PAÜ’nün sitesinde yayınlanan ‘Öğretim Görevlisi Alım İlanı Ön Değerlendirme Tutanağı’nda, ilgili bölüm için açılan 1 kişilik öğretim görevlisi kadrosuna, ülke genelinden sadece bir kişinin başvurması ve bu başvuran kişinin de rektörün eşi olması ne derece etiktir?

Aynı rektörün eski genel sekreterine mobbing yaptığı gerekçesiyle ceza aldığını YÖK bilmiyor mu? Mahkeme tarafından mobbing cezası alan bir kişinin rektör olarak o koltukta oturması ne kadar doğrudur? YÖK bu duruma daha ne kadar sessiz kalacaktır?”

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar