‘Umuda Sığınanlar’ Sergisiyle Fark Yarattılar

‘Umuda Sığınanlar’ Sergisiyle Fark Yarattılar

Şahinkaya Academy 1418 öğrencileri, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde dünyanın her yerinde yaşanan mülteci sorunu ve açlığa ‘Umuda Sığınanlar’ isimli resim sergisiyle dikkat çektiler.

Academy 1418 Kampüsünde beğeniye sunulan ‘Umuda Sığınanlar’ isimli resim sergisinin açılışını Şahinkaya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nihat Tekin, Academy 1418 Müdürü Hakan İdin ve Görsel Sanatlar öğretmeni Aysun Eyidoğan yaptı. Academy 1418 Masterpiece Resim Kulübü, yaptıkları resim çalışmalarında, hayatımızın bir parçası haline gelen mülteci sorunu ve açlığa çarpıcı bir dille dikkat çektiler. Karakalem ve monobaskı tekniğiyle yapılan resimler, ziyaretçileri de serginin içine alarak, oldukça etkiledi.

‘MEDUSANIN SALI’ SAHNEDE CAN BULDU

Sergi açılışının ardından konferans salonundaki programda Tiyatro Kulübü öğrencileri, ‘Medusanın Salı’ adlı eseri dramatize ettiler. Programı sunan Academy 1418 öğrencisi Sonay Aksu ve Zeynep Geyik, hem eserin hikâyesini anlatırken, hem de mülteci ve açlık konusunun hepimizin sorumluluğunda olduğuna vurgu yaparak, bu iki konuyla hep birlikte mücadele etmemiz gerektiğini ifade ettiler.

MÜLTECİ ROBOTLAR

Mültecilerin, yeni bir yaşam umuduyla deniz yoluyla verdiği mücadelenin can yelekleri ve botla sembolize edildiği sergi köşesi ise görenlerin tüylerini diken diken etti. FLL Master Kulübü öğrencileri de, yaptıkları mülteci robotlarla sergiye teknolojik bir boyuttan farkındalık kattılar.

Foto Galeri–>

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar