Suçlanan GSL Müdürü’nden iddialara karşı imaj düzeltme atağı

Suçlanan GSL Müdürü’nden iddialara karşı imaj düzeltme atağı

Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nde destekleme kursu açmış gibi gösterip bazı öğretmenlerin haksız kazanç elde etmesinin sağlandığı yolundaki iddia gündeme bomba gibi düşmüş, proje okul ilan edilip mevcut öğretmenleri başka okullara verilen ve yeniden yapılandırılan okuldaki usülsüzlüklerin aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen Bursa İl Başkan Yardımcısı olan okul müdürü tarafından organize edildiği iddiası ortaya atılmıştı. Okuldaki iddiaların doğruluğu  müfettişler tarafından sabit bulundu ve ceza teklif edildi ama henüz verilen bir ceza yok.

Bu haberlerin basında yer almasının ardından, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz’dan kamuoyunda imaj düzeltme ve kamuoyu oluşturma çabası basına yansıdı. Okul tarafından bir halkla ilişkiler şirketi aracılığıyla gönderilen basın bülteninde “Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ilke edindiği kaliteli eğitimi anlayışıyla Türkiye ve dünya genelindeki sanatsal etkinlikler ve yarışmalarda başarısını perçinliyor” ifadelerine yer verildi. Üzerinden bir aydan daha fazla süre geçen bir yarışmadaki başarı, yeni habermiş gibi servis edildi. Bununla da yetinilmedi, okuldaki “destekleme kurslarının” düzenli yapıldığı iddiaası da haberin içinde yer aldı. İşte o basın bülteninden alıntılar ve perde arkası…

ÖDÜL TÖRENİ BİR AY ÖNCE YAPILMIŞTI

İstanbul Piri Reis Üniversitesinin düzenlemiş olduğu “Türk Denizcilik Tarihi” konulu resim yarışması ödülleri “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Konferansı” kapsamında sahiplerini buldu. Piri Reis Üniversitesi’nin web sitesinde 6 Aralık 2019’da ödül töreni yapılacağı açıklanan yarışmaya tüm ödülleri toplayarak damga vuran Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, eğitimde kalite çıtasını gözler önüne sererek farkını ortaya koydu. İstanbul’da gerçekleştirilen törende yarışmanın ilk üç sırasında Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri yer aldı. Birincilik ödülünü Elif İpek Şahin, ikincilik ödülünü Cavit Bayram ve üçüncülük ödülünü de Ali Atay kazandı.

ELEŞTİRİLEN OKUL MÜDÜRÜNDEN, İLGİNÇ MESAJLAR

Başarının tesadüf olmadığını belirten Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz, hiçbir zaman ders bitiş zili çaldığında kapanan bir okul olmadıklarını ve bu başarıları hak ederek elde ettiklerini belirtti.

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki
haksız kazanç iddiaları doğru çıktı!
Önceki haber için BURAYA tıklayınız

AYAZ: DESTEKLEME KURSLARI YAPILIYOR

Ayaz, “Akşam saatlerinde okulun çevresinden geçtiğinizde, okul saatleri dışında yapılan destekleme ve yetiştirme kursları ile kurumun bir sanat kurumu olduğu, kulağınıza gelen ezgilerden anlaşılmaktadır” diye konuştu.

GEÇMİŞ BAŞARILARDAN ÖRNEKLER VERDİ

Geçtiğimiz yıl düzenlenen “Atatürk’ü Anlamak” konulu resim yarışmasında da ilk üç ödülü Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesinin kazandığını belirten Ayaz, “Azerbaycan, Kosova, Kıbrıs gibi ülkelerde konser ve sergiler düzenliyoruz. Mehmet Güleryüz Eskiz Defteri yarışmasında ödüller kazandık. Hindistan Büyükelçiliği’nin düzenlediği resim yarışmasında ödüller aldık. Pakistan Büyükelçiliği’nin düzenlediği resim yarışmasında da ödüller kazandık.  Bunların yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile UNESCO Dünya Mirası sergisi, Bursa Kültür Sanat Vakfı ile düzenlenen “Cam Çalıştayı” okulumuz adına sayacağımız başarılar arasında gösterilebilir” ifadelerini kullandı.

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ

Öte yandan, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin ilk 3 dereceyi paylaşarak güzel bir başarıya imza attığı resim yarışması, maalesef “haksız kazanç” iddialarının gölgesinde kaldığı için kamuoyunda pek duyulmadı.
Öğrencilerin derece giren eserleri  şöyle.

Foto Galeri–>

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar