Lise öğrencisi okuldan gece dokuzda çıkar mı?

Lise öğrencisi okuldan gece dokuzda çıkar mı?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, Ankara’nın Sincan ilçesinde ikili eğitim-öğretim yapılan Anadolu liselerinde öğleci öğrencilerin yatsı ezanı okunduktan bir saat sonra, 20.50’de okuldan çıkabildiğini açıkladı. Bu duruma tepki gösteren Şahindoğan, sosyal medyada yaptığı paylaşımda Valilik ve Milli Eğitim yetkilileri bir an önce gerekli tedbirleri alarak bu garabet duruma son vermelidirler” dedi.

Şahindoğan’ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

Mehmet Yaşar Şahindoğan

“Ankara’nın Sincan İlçesinde bulunan Sebahattin Akbilek Anadolu Lisesi ve İbni Sina Anadolu Lisesinde ikili öğretim dolayısıyla sabah 07.40’da başlayan eğitim öğlenci öğrenciler için 20.50’de bitiyor. Yatsı ezanının 19.48’de okunduğu düşünüldüğünde, bu durum yaklaşık yatsıdan bir saat sonra öğrencilerin okuldan çıkışı anlamına geliyor.
Daha önce okul idarelerinin hem sabah hem öğlen blok ders uygulaması yapması nedeniyle çıkış saati 19.40 iken Ankara Valiliğinin “blok ders yapılmayacak” talimatıyla çıkış saatlerinin saat 21.00’i bulduğu belirtiliyor.Önümüzdeki hafta dört Anadolu Lisesinin de aynı zaman çizelgesine geçeceği söyleniyor.
Gecenin bir yarısını ifade eden bu durumun ne eğitimde verimlilik ne de hem eğitimci hem de öğrencilerin emniyeti bakımından kabulü mümkün değildir.
Valilik ve Milli Eğitim yetkilileri bir an önce gerekli tedbirleri alarak bu garabet duruma son vermelidirler.”

 

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar