Şahinkayalılar Şifreleri Mahir Çipil ile Çözdü  

Şahinkayalılar Şifreleri Mahir Çipil ile Çözdü  

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve yazar Mahir Çipil, Şahinkaya Koleji öğrencileriyle ‘Kayıp Masalın Şifresi’ isimli kitabını çözümledi.

Şahinkaya Koleji’nde düzenlenen Tea&Talk Yaşamdan Dersler Söyleşi Günleri’nin konuğu olan başarılı yazar ve akademisyen Mahir Çipil, 7. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan ve iş idaresi yüksek lisansı (MBA) eğitimini ABD’de Cornell University ve İngiltere’de London Business School’da yapan Çipil, ‘Kayıp Masalın Şifresi’ isimli romanıyla ilgili öğrencilerle sohbet etti. Kaybolmuş bir masalın izinde şifreli bilmeceler, tarihi yapılar ve heyecanla örülü bir deniz macerasının anlatıldığı kitabından önemli alıntılar yapan Çipil, öğrencilerle Karamanca yazılmış şifreli kelimelerle eğlenceli bir oyun oynadı. Akademik ve roman türünde yayınlanmış birçok kitabı bulunan Çipil, öğrencilerin yazarlıkla ilgili merak ettikleri soruları da içtenlikle yanıtladı.

Öğrencilerin merakla dinlediği etkinliğin sonunda Ortaokul Müdürü Esra Akkay, Çipil’e keyifli paylaşımlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Başarılı akademisyen ve yazar Çipil de kitabını öğrenciler için imzalamayı ihmal etmedi.

Foto Galeri–>

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar