Şahinkaya’dan Ata’ya Saygı Nöbeti

Şahinkaya’dan Ata’ya Saygı Nöbeti

Şahinkaya Koleji, Academy 1418 ve Hexagon Kampüsü öğrencileri, 9 Kasım saat 21.05’ten 10 Kasım 09.05’e kadar 12 saat boyunca ‘Ata’ya Saygı Nöbeti’ tutarak Ulu Önderi özlem ve minnetle andılar.

Şahinkaya Gençliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için Academy 1418 Kampüsünde 12 saat ‘Saygı Nöbeti’ tutarak, her daim O’nun ilkelerinin izinden gideceklerini bir kez daha gösterdiler. Şahinkaya Koleji, Academy 1418 ve Hexagon Kampüsü öğrencileri başta olmak üzere veliler ve öğretmenlerin de katıldığı ‘Ata’ya Saygı Nöbeti’, 9 Kasım akşamı saat 21.05’te Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gecede konuşma yapan Şahinkaya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nihat Tekin, Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu cumhuriyeti, ilkelerinin izinden giderek yaşatmaya devam edeceklerini ve Ata’ya Saygı Nöbeti ile O’nu saygı ve minnetle andıklarını ifade etti.

7’DEN 70’E NÖBET

Atatürk büstünün önünde meşalelerle tutulan nöbet, Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Şahinkaya, Kurucu Müdür Nebahat Şahinkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Oğuzhan Şahinkaya ve Nurhan Şahinkaya’nın nöbetiyle başladı. Academy 1418 Kampüsünde tutulan nöbet, Ulu Önderin ebediyete intikal ettiği 10 Kasım sabahı saat 09.05’e kadar devam etti. Velilerin ve 7’den 70’e her Şahinkayalının Atamızı saygıyla andığı nöbette Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Şahinkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya ve Genel Müdür Nihat Tekin de nöbet tuttular.   

ŞÜKRAN VE ÖZLEMLE

Şahinkaya Academy 1418 Kampüsünde 15’er dakikalık dönüşümlerle toplam 12 saat nöbet tutan öğrenciler, Atatürk’ün geçirdiği en zor geceyi tekrar yaşayarak bu geceyi daha yüce bir hale getirdiler.
Son nöbetçiler 10 Kasım saat 9’u 5 geçe nöbetlerini, arkalarından gelen Şahinkaya Gençliğine teslim ederek tamamladılar.

Foto Galeri–>

 

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar