Okullarda mobbing diz boyu! Çirkin bir örnek de Sinop’tan

Okullarda mobbing diz boyu! Çirkin bir örnek de Sinop’tan

  • Sinop’ta bir ortaokul müdürünün tartıştığı öğretmeni skandal hakaretlerle hastanelik ettiği basında yer alınca, konu bir önceki olay gibi örtbas edilemedi ve soruşturma başlatıldı. Okul Müdürü ise rapor aldı.

Olay, Sinop’un Gerze İlçesi Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu’nda yaşandı. Gazeteci Deniz Özen’in haberine göre, Okul Müdürü Murat Balcıoğlu ile Sosyal Bilgiler Öğretmeni F. Ö. arasında nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü tartışma çıktı. Daha önceleri de öğretmenlere karşı tutumu ile eleştirilerin hedefi olduğu öğrenilen okul müdürü Balcıoğlu, tartıştığı F. Ö.’ye ‘Senin gibi her şeye itiraz eden biri daha vardı, seni ve karını da onun gibi köpeğim yapacağım” dedi. Bu sözleri duyan Öğretmen F. Ö. sinir krizi geçirerek olduğu yere yığıldı. Kendinden geçen F. Ö. Gerze Devlet Hastanesine kaldırılırken, yaklaşık beş saatlik tedavi sonrasında kendine gelebildi. F. Ö’in, eşi ile birlikte aynı okulda görev yaptığı öğrenildi.

AKILLARA MOBBİNG GÖREN ÖĞRETMENİN İNTİHARI GELDİ!

Sinop’ta yaşanan bu olay, geçtiğimiz günlerde Antep’te Türkçe öğretmeninin okulda gördüğü mobbing sonrasında 6 katlı apartmanın terasından atlayarak yaşamına son vermesini akıllara getirdi. Yaşanan bu olaydan sonra okul müdürünün görevden alınıp alınmadığı önümüzdeki süreçte belli olacak.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

İlçede yaşanan bu olayın kamuoyuna düşmesinin ardından, Gerze Kaymakamlığı konu ile ilgili soruşturma başlattı. Öğretmene hakaret ettiği iddia edilen okul müdürü Murat Balcıoğlu’nun hastaneden rapor aldığı öğrenildi.

ÖĞRENCİ VELİLERİ DE MÜDÜRE TEPKİLİ

Olayla ilgili idari soruşturma açılmasının ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu’nda çocuklarını okutan İhsan Ata, gazeteci Deniz Özen’i telefonla arayarak; ‘Çocuklarını, iddiaların hedefi olan okul müdürünün odasına yalnız göndermeme kararı aldığını” Söyledi.
Öğrenci velisi İhsan Ata; ” Yaklaşık iki ay öncede okulda bir öğretmen darp edilmiş ve bu konu örtbas edilmişti. Şimdi ise bu iddalar var. Bir baba olarak bu konunun takipçisi olacağım. Çocuklarımı okul müdürünün odasına asla yalnız göndermeme kararı aldım. Çocuklarımızın psikolojisi bozmaya kimsenin hakkı yok. Yetkililerin gereğini yapmasını bekliyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.
ajanssinop.com

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar