‘Öğretmenlik Meslek Kanunu Paydaşların Görüşlerine Açılmalı’

‘Öğretmenlik Meslek Kanunu Paydaşların Görüşlerine Açılmalı’

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Gezici ile birlikte Manisa’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Öğretmenler odasında öğretmenlerin sorunlarını dinleyen Öğretici, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili hazırlıkları değerlendirdi.  Öğretici öğretmenlerin beklediği ve eğitimin ana unsuru öğretmenlere dair bir kanun taslağının bir an önce paydaşların görüşlerine açılmasının gerekliliğini vurguladı.

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Öğretici açıklamalarında şunları söyledi:

“2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanacağı söylenilen ve taslak olarak bekleyen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu öğretmenler sabırsızlıkla beklemektedir. Öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar birçok bölümü içinde barındıracak olan Öğretmenlik Meslek Kanunu bizler için çok önemlidir.

En temel öncelik olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki haklarımızın korunarak ve genişletilerek yer almasını istediğimiz Öğretmenlik Meslek Kanunu daha fazla bekletilmemeli ve oluşturulan taslak ile ilgili bir an önce tüm paydaşların görüşleri alınmalıdır.”

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar