Öğretmene Şiddeti Önleme Kanunu İstiyoruz

Öğretmene Şiddeti Önleme Kanunu İstiyoruz

  • Kadriye DEMİREL – Eğitimci /

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar “Öğretmene Şiddeti Önleme Kanunu” istiyoruz.

Eğitim çalışanlarının can güvenliğini sağlamak, mesleki onurunu korumak için bu yasal düzenlemenin yapılması acil bir gerekliliktir. Çünkü eğitim çalışanına gerek sözlü gerekse fiziksel şiddet her geçen gün artmaktadır. Eğitim camiasını öğrenci ve veli terörüne karşı korumak, eğitim yararına yapılacak en büyük olumlu hamledir.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Sayın Bakanımızın öğretmenlere vereceği en güzel hediye; öğretmenlerin can güvenliğini ve meslek onurunu koruyan yasal düzenlemeleri içeren ilgili kanunu çıkarmak olacaktır.

Tüm eğitim camiası olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nde günler süren gösterişli kutlamalar değil, can güvenliğimizin ve meslek onurumuzun güvence altına alındığını görmek istiyoruz.

Ayrıca özlük haklarımızın iyileştirilmesi, eşit işe eşit ücret düzenlemesinin yapılmasını, ücretli- sözleşmeli gibi ayrıştırıcı uygulamaların sonlandırılması, aile bütünlüğünün sağlanması, branşlar arasındaki maaş karşılığı okutulan ders hesaplamalarındaki hataların giderilmesi, ek ders hesaplamalarının haftalık değil de günlük hesaplanması, iş barışının hakim olduğu çalışma ortamlarının oluşturulması ve taşra teşkilatları başta olmak üzere kurumların liyakat sahibi olanlara emanet edilmesi eğitim camiasının beklentileri arasındadır. Bu beklentilerin karşılanması ülkemizde eğitimin kalitesinin artmasının temel şartıdır.

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un eğitim camiasının sesini duyacağına ve gerekli düzenlemeler için düğmeye basacağına inancımız tamdır.
24 Kasım Öğretmenler Günü’nde müjdeli haberleri bekliyoruz. Ve inanıyoruz ki Sayın Bakanımız Ziya Selçuk Öğretmene Şiddeti Önleme Kanunu’ nu çıkararak bir efsaneye imza atacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Birkaç tıklamayla... Eba şifresi nasıl alınır?

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kadriye Demirel

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar