Öğretici: MEB Liyakati Esas Almalıdır

Öğretici: MEB Liyakati Esas Almalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici Sayıştay’ın yayınladığı MEB 2019 Denetleme Raporu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Paydaşların katkısıyla ehliyet ve liyakatin esas
alınacağı görevde yükselme yönetmeliğinin hazırlanması ve uygulanması gerektiğini belirtti.

Öğretici’nin açıklamaları şöyle: Sayıştay’ın Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Yılı Denetleme Raporu’na göre 2018-2019 yıllarında atanan 127 ilçe milli eğitim müdürünün sadece 38’inin (%30’unun) bahse konu kadroya atanabilmek için gerekli şartları taşıdığı tespit edilmiştir. MEB kendi yayınladığı yönetmeliğe uymamış ve gerekli şartları taşımayan kişileri ilçe milli eğitim müdürü olarak asaleten atamıştır. Her defasında dile getirdiğimiz ehliyet ve liyakat sorunu Sayıştay’ın raporlarında da yerini almıştır. MEB sadece ilçe milli eğitim müdürlükleri için değil tüm alanlarda ehliyet ve liyakati esas alacak görevde yükselme yönetmeliğini paydaşlarla birlikte hazırlamalı ve uygulamalıdır.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar