Öğrenciler gün sayıyor! 15 tatili ne zaman, işte 2020 tatil tarihleri

Öğrenciler gün sayıyor! 15 tatili ne zaman, işte 2020 tatil tarihleri

Bu yıl ilk kez yürürlüğe konan uygulamayla, sömestre tatiline ilave olarak her iki dönemde de birer haftalık ara tatil uygulamasına geçildi.  İlk ara tatil deneyimini yaşayan öğrenciler, şimdi sömestre tatilini bekliyor. Akıllarda hep aynı soru: Yarıyıl tatiline kısa bir zaman kaldı.

Öğretmenler, velileri bu tatilin iyi değerlendirmesi yönünde uyarılarda bulunuyor.Bu dönemde veliler kendi çocuklarının karne sonuçlarına göre eğitim programlarında yenilik yapabilirler. Dersleri kötü gitmiş olan bir öğrencinin ikinci kanaat döneminde nasıl düzeltilebileceği noktasında çeşitli çözümlemeler ortaya koyarak kötü gidişe dur diyebilir. İşte 15 tatil tarihi…

15 TATİL NE ZAMAN?

Bu sene 1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. Eğitim-Öğretim yılı 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020’de ikinci dönem başlayacak.

2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar