Müzik öğretmenleri için “hayat kurtarıcı” materyal

Müzik öğretmenleri için “hayat kurtarıcı” materyal

Müzik sınıfı bulunmayan okullarda 40 dakikada etkili müzik eğitimi nasıl verilir? Öğretmenler artık dert etmeyecek.

Müzik odası olmayan okullarda sınıf sınıf dolaşarak müzik dersi yapmak zorunda kalan müzik öğretmenlerinin materyal ve müzikle eşlik sorununu çözmek için harekete geçen bir grup müzik öğretmeni, 5-6-7-8’nci sınıflar için hazırlanan içerikleri muzikbahane.com sitesinden yayınladı.

muzikbahane.com‘da örnek içerikleri verilen ders materyali, ekim-mayıs arasında her hafta için toplamda 36 haftalık mp3 ve pdf halinde nota+akor bilgisi barındırıyor.

Burada esas olan, sınıf içi motivasyonun hızlıca sağlanması için eşlik ve görsel olarak tüm öğrenciyi içine alan, her hafta yeni bir merdivene basabileceğini yıl boyunca hissettirebileceğimiz bir eğitim-öğretim yönetiminin sağlanabilmesi. Çünkü 40 dakika gibi kısa bir sürede sesi hazırlamak, şarkı öğretmek, ilgili gelişimi uygulatarak öğretmek ve bunu yıl boyunca sürdürülebilir kılmak çok zor. Birçok okulda müzik oda veya sınıflarının olmaması, yeterli eşlik donanımlarının hiç bulunmaması da ayrı bir sorun.

muzikbahane.com müzik eğitim materyali, 5-6-7-8. sınıf müzik e-kitaplarındaki şarkı dağarcığını, uygulama yapılacak haftalara göre, notaları PDF halinde hazırlama, ilgili şarkı eşliklerini de MP3 olarak kullanabilme şansı sunuyor.

Ürünün içeriğinde ise;

  • Milli Eğitim Bakanlığının Müzik dersi için uygulanmasını planladığı ve istediği son yayınladığı, 5-6-7-8. sınıflarda kullanılacak olan müzik dersi e-kitaplarındaki şarkı dağarcığından seçilerek oluşturulan eşlikler, düzenlemeler, akor, nota ve sözler,
  • “100 yeni eşlik + önceki yıllardan eşlikler + farklı form tonalitelerde de eşlik + melodika flüt çalışma eşliği”

başta olmak üzere mp3 kullanımı ile orkestra-çalgı eşlikleri ve bu eşliklere ait nota-söz-eşlik armonizasyonu bulunuyor.

Müzik Öğretmenlerinin 5-6-7-8. sınıflarda ders verirken kullanacağı tüm materyaller, muzkbahane.com tarafından hazırlanan kopyalanamaz-çoğaltılamaz yazılımla USB belleğe yüklenerek alıcısına teslim ediliyor.

Detaylı bilgi ve satın alma işlemi için şu linkler ziyaret edilebilir.

https://muzikbahane.com   |   https://youtu.be/y_dXx9gwfg4

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar