Mezunlar BTÜ’de Bir Araya Geldi

Mezunlar BTÜ’de Bir Araya Geldi

Araştırma üniversitesi vasfı ile 2010 yılında kurulan, 2011 yılında lisans bölümlerine öğrenci almaya başlayan ve 2016 yılından itibaren lisans mezunu veren Bursa Teknik Üniversitesi’nde ilk mezunlar buluşması heyecanı yaşandı.

Bursa Teknik Üniversitesi Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUKAGEM) tarafından organize edilen etkinlikte Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Kurt, Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal, Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Şara, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yılmaz ve çok sayıda öğretim üyesi mezunlar ile bir araya geldi.

Etkinlik açılış konuşmasını gerçekleştiren BUKAGEM Müdürü Doç. Dr. Hilal Yıldırır Keser, “Aday öğrencileri liseden üniversiteye geçişlerinde yetenek ve kişiliklerine uygun bölümler konusunda bilinçlendirmek, lisans öğrencilerinin kariyer planlarını oluşturmak ve mezun olduklarında çalışma hayatına uyum sağlamaları için danışmanlık yapmak ve istihdam oranını yükseltmek temel amaçlarımız arasındadır.” diyerek, mezunlara üniversite ile bağlarını koparmamaları çağrısında bulundu.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, ilk mezunlar toplantısı nedeniyle gururlu olduklarını dile getirerek, “En güzel fiziki mekânlar ve laboratuvarlarda eğitim alsak bile eksiklerimiz olacaktır. Her birimizin geldiği aile ortamı ve coğrafi konum birbirinden farklı olduğu gibi iş dünyasında da eşit bir rekabet mümkün olmayabilecek ve bizleri yeni mücadeleler bekleyecek. Çok çalışmaktan başka çaremiz yok, okulun eksikleri, iş hayatının zorlukları gibi unsurlardan sıkılmadan ülkemizin hedeflerine ulaşması için mücadelemizi sürdürmemiz gerekiyor. Sektörü gören arkadaşlarımız olarak üniversitemiz ile bağlarınızı sürdürerek Bursa Teknik Üniversitesi’nin gelişimi için öneri ve görüşleriniz bizler için çok önemlidir.  Sizin iş hayatındaki başarınız bizim başarımızdır. Sizin başarınız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin başarısıdır.” ifadelerini kullandı.

Bursa Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emre Demirci, BTÜ mezunları için hedeflerindeki çalışmaları aktarırken mezun öğrenciler adına İrem Sapmaz, Batuhan Yılmaz ve Samet Çeri ise gerçekleştirdikleri konuşmalar ile hayatındaki saptamalarını paylaştılar. BTÜ mezunlar buluşması öğrencilere hediye takdimi ve yemek ikramı ile sona erdi.

Foto Galeri –>

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar