Dal’a öneri: Madem öğretmenler ilgi alanınızda, bu konuya da el atın!

Dal’a öneri: Madem öğretmenler ilgi alanınızda, bu konuya da el atın!

Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal’ın “Öğretmenler rahata alıştı, işe gitmeden maaş alıyorlar” şeklindeki sözleri Türkiye’de eğitim gündemine otururken, bu yakışıksız yaklaşıma öğretmenlerden tepki yağdı.

Özel okul ve çeşitli kurslarda görev yapan özel sektör öğretmenlerinin neredeyse tamamına yakın bölümünün mağdur edildiği özlük hakları suiistimalleri konusunda gıkı çıkmayan Özel Okullar Derneği, konu eğitim sektörü girişimcilerinin çıkarlarını korumak olunca derhal düğmeye bastı.

İLİŞKİLİ HABER
Özel Sektör Öğretmenleri Hak Arıyor

DAL: “TEK MUHALEFET VAR, ÖĞRETMEN SENDİKALARI”

Hürriyet’te yar alan habere göre, Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, tüm özel okulların eğitime hazır olduğunu savunarak, “Bir kısmı 17’sinde, bir kısmı da 24’ünde telafiye başlayacaklar. Okullarımız TSE ve Bilim Kurulu’nun tüm standartlara uygun. Bu konuda bir sıkıntımız yok” dedi.

Dal, okulların açılıp açılmamasına ilişkin tartışmanın fitilini ise eğitim sendikalarının yaktığı görüşünde.  Şöyle devam etti:

“Dünyanın her yerinde okulların açılması birinci gündemken burada tek muhalefet var, o da öğretmen sendikaları. İşe gitmeden maaşlarını alıyorlar. Sanırım rahata da alıştılar. Peki diğerleri? DSÖ ‘okulları açmak esastır’ dedi. Bazıları ise hâlâ ‘sendika ağzı’ ile hareket ediyor. ‘Hastalanır mıyız?’, ‘Korkuyoruz’ diyerek sosyal medyada gerçek kimliğini gizleyip, yazıp çizenlerle bu iş olmaz. Ben özel okulcu olarak konuşmuyorum. Mesele bizim okullarımızın meselesi değil. Mesele eğitim.”

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar