Kır Çiçekleri üniversiteye uğurlandı

Kır Çiçekleri üniversiteye uğurlandı

Birçok sıkıntı ve güçlüklerin üstesinden gelerek Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) büyük bir başarıya imza atan Kır Çiçeklerinin üniversiteye uğurlanmasında sevinç ve hüzün bir arada yaşandı.

ÖSYM 2018 YGS tercih sonuçlarına göre, tıp fakültesinden hukuk fakültesine, siyaset biliminden uluslararası ilişkilere, makine mühendisliğinden iletişim tasarıma kadar iyi bölümleri kazanma başarısını gösteren Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin onur ve gurur abidesi olan Kır Çiçekleri için yurtta vedalaşma töreni düzenlendi.

ÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, Yönetim Kurulu üyeleri Aral Alkan, Doç. Dr. Rüyam Küçüksüleymanoğlu, Süheyla Toppamuk, Yurt Kurucu Temsilcisi Zeki Baştürk,  Kooperatif Destek Birimler Müdürü Ayşen İnci, Yurt Müdürü Leyla Sevinç ile öğrencilerin katıldığı törende, hüzün vardı.

Yurt Müdürü Leyla Sevinç,  Kır Çiçeklerine başarı dileğinde bulundu, bugünlere gelmelerinde emeği geçen ÇEK Yönetim Kurulu üyelerine, çalışma arkadaşlarına, gönüllü öğretmenlere ve herkese teşekkür etti.

Başkan Buğra Küçükkayalar, üniversite sürecinde de Kır Çiçeklerini yalnız bırakmayacaklarını, maddi, manevi her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Kır Çiçeklerinden örnek bireyler olmalarını isteyen Küçükkayalar, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Üniversite sonrası alacağınız görevlerde değer verilen, parmakla gösterilen bireyler olacağınızı, en önemlisi de ÇEK’lilik ruhu ve bilincini çevrenize yayacağınızı biliyorum” dedi.

Kır Çiçekleri de, ÇEK yurdunun kendilerine çok şey kattığını, yaşamlarının en önemli derslerini burada aldıklarını ve  müthiş özgüven kazandıklarını, yapılanları asla unutmayacaklarını belirterek, herkese çok teşekkür ettiler.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi egitimradyo@gmail.com eposta adresimize yönlendirebilirsiniz. Ayrıca günlük gelişmeleri Eğitim Radyosu sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. ---> FACEBOOK: https://www.facebook.com/egitimradyosu/ ---> FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/egitimradyosuokurlari/ ---> TWITTER: https://twitter.com/EgitimRadyosu ---> YOUTUBE - Videolarımız - Egitim Radyosu ---> INSTAGRAM - egitim.radyosu
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKINFacebookta bizi bulun