İzmir İLMEM, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adını yaşatıyor

İzmir İLMEM, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adını yaşatıyor

20 Şubat 2015’te Ege üniversitesi kampüsünde öğrenciler arasında çıkan arbedede bıçaklanarak yaşamını yitiren Çakıroğlu’nun ismi Bornova da okulda yaşatılacak. 1 Ocak 1991 doğumlu Çakıroğlu öğretmen bir annenin çocuğu olup Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4 sınıfında okuyordu. Tarih bölümü öğrencisi olan Çakıroğlu, öğretmen olabilmek için formasyon dersleri alıyordu. Gelecekte öğretmen olma hayali ve ideali vardı.

Şehitlerimizin isimlerini okullara vererek ebedîleşmesini sağlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 20 Şubat 2015 gün öğretmen adayı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini, kendisinin de bir dönem ikamet ettiği Bornova ilçesinde bir ilkokula verdi. 24 Kasım 2019 da öğretmeneler gününde okula “ Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu” tabelası asılarak öğretmen adayının ismi okulda yaşatıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından daha önce de Bayraklı Adliyesi’ndeki terör saldırısında şehit olan trafik polisi Şehit Fethi Sekin ile Mübaşir Musa Can’ın adlarını Bayraklı ve Bornova’da bulunan iki okula verilmişti.


İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehitlerine gençlerine ve öğretmenlerine sahip çıkmaya devam ediyor.
PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül, şehit öğretmenler Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere 7 şehidin ismini 7 okula verilmişti.
İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, ülkesi için şehit olan, asker, öğretmen ve sivilleri unutmadı. Müdürlüğün aldığı karar doğrultusunda şehitlerin isimleri okullara verilerek yaşatıldı. Çakıroğlu’nun ismi de 300 öğrencinin eğitim aldığı Bornova da bulunan “Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu”nda ebediyen yaşayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Öğrencinin EBA şifresi veli cep telefonuna gönderilecek

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar