İstanbul’da velilerin bilinç düzeyi artıyor

İstanbul’da velilerin bilinç düzeyi artıyor

Velilerin büyük ilgi gösterdiği İstanbul Veli Akademileri eğitimlerine kayıt yaptıran veli sayısı iki ay içinde 100 bine yaklaştı.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Veli Akademileri temel olarak okul-veli arasında iletişim ve iş birliği ile ebeveynlerin çocukların eğitim ve gelişim süreçleri hakkında bilgilendirilmesini hedefliyor. Bu eğitimlere kayıt yaptıran veli sayısı iki ay içinde yüz bine yaklaştı.
Veli Akademileri eğitimlerinde, okul müdürlükleri; okulun türü ve seviyesine göre genel konulardan oluşan 21, özel gereksinimli öğrencilerimizin velilerine yönelik 11 konu başlığından altı tanesini belirleyerek velilerin eğitimlere katılımını sağlıyor. Eğitimler; rehberlik öğretmenleri, alanında uzman okul yöneticisi ve öğretmenler ile alan uzmanları ve akademisyenler tarafından veriliyor.

Çocukların Gelişim Özellikleri ve Eğitim Süreçleri

Velilerin, okul iklimine olumlu anlamda önemli katkılar sağlayan ve gönüllülük esasına göre gerçekleştirilen Veli Akademileri eğitimleri hakkındaki görüşleri de oldukça önemli. Eğitimlerin kendilerinin çocuklara karşı olumlu tutum geliştirmelerine katkı sağladığını belirten veliler, çocukların gelişim özellikleri ve eğitim süreçleri hakkında bilgi sahibi olduklarını kaydettiler.
Çeşitli konularda velilerimizin bilinç düzeylerini artıran ve önemli kazanımlara kaynaklık eden Veli Akademileri eğitimleri için kayıt yaptırarak eğitimlere devam eden veliler dışında çok sayıda veli de ilgilerini çeken konularda eğitimlere katılabiliyor. Okullarda düzenlenen eğitimler için kayıt yaptırarak altı eğitimden en az beş tanesine katılan velilere, okul müdürlükleri tarafından katılım belgesi veriliyor.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar