Isparta eğitiminde büyük başarı! Dünya üçüncüsü oldu

Isparta eğitiminde büyük başarı! Dünya üçüncüsü oldu

Isparta İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, uluslararası başarıya ulaşan öğrencilerin başarısını kutladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan ve Hong Kong’da düzenlenen yarışmada Isparta İli Şehit Polis Mehmet Karacatilki Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Emir Çağan Aydoğmuş dünya üçüncülüğü kazandı.

Birleşmiş Milletler tarafından 2019 yılı “International Year of Periodic Table of Chemical Elements” olarak belirlenmiştir. Hong Kong’da bulunan Po Leung Kuk adlı sosyal hizmetler kuruluşu tarafından BM’nin bu yılki temasına uygun olarak 2019 Uluslararası Kimyasal Elementler Periyodik Tablosu Sanat Tasarım Yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan ve Hong Kong’da düzenlenen yarışmada Isparta İli Şehit Polis Mehmet Karacatilki Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Emir Çağan Aydoğmuş dünya üçüncülüğü kazandı. Ayrıca Şehit Polis Mehmet Karacatilki Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinlerinden Zeynep Nisa Kuntbilek, Defne Küçükçaylı, Selen Sayılı, Mehlika Kayahan ve Azranur Çetinkaya aynı yarışmada başarı sertifikaları kazandı.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102) faaliyeti 2020 yılı teklif çağrısı kapsamında Isparta’dan 4 proje kabul edilmiştir.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığına sunulan 2080 adet proje teklifinden, uygunluk kriterlerini taşıyarak içerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 383 adet proje teklifi, hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Isparta Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nafiz Yürekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eğirdir Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Eğirdir Mavigöl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi hazırladıkları projeler ile hibe desteği kazanan okullar olmuştur.

Okullar tarafından hazırlanan projeler Ispart’da eğitim-öğretim hizmetlerinin artırılmasına katkıda bulunarak proje alanlarında farkındalık oluşturacaktır. Okullarımıza, kabul edilen projeler kapsamında 173.553,00 avro destek sağlanacaktır.

Isparta İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilimize yaşattıkları bu gurur nedeniyle okullarımızın proje ekiplerini ve yöneticilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ömer Yılmaz

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar