İşbaşı yaptırılmayan öğretmenler için müjdeli haber

İşbaşı yaptırılmayan öğretmenler için müjdeli haber

Mart ayında ataması yapılan ancak Covid-10 pandemisi çerçevesinde uzaktan eğitime geçildiği gerekçe gösterilerek o zamandan bu yana kararnameleri gönderilmeyen öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından müjdeli haber verildi. Kararname bekleyen öğretmenler 22 Haziran 2020 tarihinde göreve başlıyor.

18 Mart günü ataması gerçekleştirilen 20 bin öğretmen 22 Haziran 2020 tarihinde görevlerine başlayabilecek. Aylardır söz konusu müjdeli haberi almak için bekleyen öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin açıklamalarıyla sevince boğuldu.

Mart ayından bu yana korona virüs salgını nedeniyle okulların yüz yüze eğitim için kapalı durumda olması ve eğitim öğretim uygulamalarının uzaktan sürdürülmesi söz konusu olduğu için 20 bin öğretmenin kararnameleri çıkarılmamış ve öğretmenler görevlerine bir türlü başlayamamıştı. Mağduriyet yaşatılan öğretmenler, uzunca bir süre sosyal medya aracılığıyla yetkililere seslerini duyurmaya çalışmış ve onlardan gelebilecek müjdeli bir haberi beklemişlerdi. Bu arada kimi internet trolleri de bir an önce görev başı yapmak isteyen öğretmenleri “çalışmadan para kazanmaya çalışmak”la suçlamışlardı.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre ortaya çıkan detaylar şöyle…

İşte Öğretmen Atamaları ile İlgili Detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamalar ile müjdeli haberi bekleyen öğretmenleri sevindirdi. Hamza Aydoğdu’nun paylaştığı detaylar şu şekilde:

  • 20 bin öğretmenin göreve başlayabilmesi için gereken kararnameler, 22 Haziran’da atama gerçekleştirilen illere gönderilecek.
  • 2016’da görevlerine başlamış olan ve kadroya kabul edilen öğretmenlerden 31 Aralık 2020 tarihi temel alınacak ve söz konusu öğretmenler, il içi veya il dışı atamaları için başvuru yapabilecek.
  • 2017’de görevlerine başlamış olan sözleşmeli öğretmenlerden kadroya kabul edilen öğretmenler Ağustos ayından itibaren eş durumu ile ilgili atamalara başvuru yapabilecek.
    Yapılan açıklamalar ile birlikte Mart ayında ataması yapılan ancak görevlerine başlatılmayan ve bu konuda mağduriyet yaşayan 20 bin öğretmenin sesi duyulmuş ve haklarındaki atama takvimi de güncellenmiş oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bursa'nın 17 ilçesinden 13'ünde 'Nitelikli' Anadolu Lisesi yok

“Bakanlığımız Kadrolarında Görev Yapan Kadrolu ve Sözleşmeli Öğretmenler ile 18 Mart 2020 Tarihinde Atanan Sözleşmeli Öğretmenler ve Haziran 2020 Sözleşmeli Öğretmen İlk Atama Döneminde Başvuruda Bulunacak Adayların Dikkatine başlıklı”
MEB duyurusu için BURAYA tıklayınız.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hamza Aydoğdu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar