İki Başkan… İki Tavır… Tepki Koyanlar ve Sus-Pus Olanlar

İki Başkan… İki Tavır… Tepki Koyanlar ve Sus-Pus Olanlar

  • Abdurrahman Dilipak’ın kadın öğretmenleri hedef alan yakışıksız-hadsiz-çirkin ifadelerine tepki gösteremeyen Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Eğitim-Sen’in eleştirilerinin hedefi oldu.

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, Can Ataklı’nın EBA TV’deki bir kadın öğretmenin kıyafeti üzerinden yaptığı eleştiriye anında cevap veren Eğitim-Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın‘ın Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın ojeli kadın öğretmenlere hakaretleri karşısında sus-pus olduğunun altını çizerken, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan‘ın her iki durumda da tepki koyarak öğretmenine sahip çıkan tavrını örnek gösterdi.

İLGİLİ HABERLER

İŞTE O PAYLAŞIM

“EBA TV derslerinde görev alan öğretmenler üzerinden önce Can Ataklı başörtülü öğretmenlere hakaret eden bir yazı yazdı. Sonra da Abdurrahman Dilipak ojeli öğretmenlere cenabet diyen bir hakaret yazısı yazdı.
Öğretmenlerin ve eğitimcilerin Temsilcisi olduğunu iddia eden sendikaların her iki hakarete de tepki göstermesi ve hem başörtülü hem de ojeli öğretmenlerin hukukunu savunması gerekiyordu.
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı her iki hakarete de yani hem Can Ataklı’ya hem de Abdurrahman Dilipak’a sert tepki koyarak bu konuda sosyal medya üzerinden açıklamalar yaptı.
EBS’nin ve Memur Sen’in genel başkanı Ali Yalçın ise sadece Can Ataklı’ya tepki göstererek başörtülü öğretmenleri savunurken, kendi mahallesinden ve aynı ekolden geldikleri Abdurrahman Dilipak’ın ojeli öğretmenlere “ cenabet” diyen hakaretlerine hiç bir tepki koymadı, ağzını açıp tek kelime edemedi. Yani ojeli olduğu halde sendikasına üye olan, aidat ödeyen hatta bu aidatlarla maaş alan Ali Yalçın bayan eğitimcilerin uğradığı hakaret için kılını bile kıpırdatmadı.
İki genel Başkan, iki hakaret olayı ve iki tavır…
Özellikle bayan eğitimcilerin ve eğitim camiasının bu bariz farkı ve samimiyetsizliği görmesini istiyoruz.”
Mehmet Yaşar Şahindoğan
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  SON DAKİKA: LGS 20 Haziran'da, YKS 27-28 Haziran'da

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar