Haydi çocuklar! Bugünkü dersler müzede

Haydi çocuklar! Bugünkü dersler müzede

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Göç Tarihi Müzesinde gerçekleştirilen ders etkinliğine katıldı.

Okulum Bursa Projesi kapsamına (Drama ile Dersler Müzede) Merinos Göç Tarihi Müzesinde gerçekleştirilen ders etkinliğine katılan Sabahattin dülger ve Alinur Aktaş öğrencilerle eğlenceli anlar yaşadı.

Okulum Bursa projesi kapsamında (Drama ile Dersler Müzede) bilginin beceriye dönüşmesi noktasında en önemli çalışmalardan biri olduğunu ifade eden Sabahattin Dülger, “Projenin amacı okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin ders içi kazanımlarını müzeler, bilim merkezleri, kütüphaneler, sanat merkezleri, teknoparklar, ziyarete açık endüstriyel kuruluşlar gibi okul dışı öğrenme ortamlarında gerçekleştirerek; öğrenme, düşünme, sorgulama, gözlem ve uygulama süreçlerinin birlikte olduğu bir öğrenme ortamı sunmaktır.” dedi.

Proje ile Türkiye’de bir ilke imza atarak çok kapsamlı bir proje geliştirdiklerini belirten Alinur Aktaş, “Proje kapsamında öğrencilerimiz, okullarında işledikleri dersi drama yöntemiyle müzede görev yapan eğitmenlerle de yapabiliyor. Bu kapsamda, müzelerle ilişkili ders planları hazırlandı ve uygulanıyor. Proje ile hem eğitim ve öğretim etkilenmiyor hem de okul dışı öğrenme ortamı olarak müzelerin atmosferi değişiyor. Drama yöntemi sayesinde öğrencilerimiz, daha kalıcı bilgiler edinebiliyor” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Bursa İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde yürütülen Okulum Bursa Projesi kapsamında proje paydaşı olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü ile dersleri drama yöntemiyle müzede gerçekleştiriyoruz.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar