“Geleceğin Akademisyenleri Medyaya Bakıyor Projesi” sonuçlandı ve kitap oldu

“Geleceğin Akademisyenleri Medyaya Bakıyor Projesi” sonuçlandı ve kitap oldu

Geleceğin Akademisyenlerinin isimlerini duyurmak, gençlerin önünü açmak ve onlara destek olmak amacıyla, ilk defa İletişim Bilimleri/Sanatları/Tasarımı programlarında Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerin çalışmaları Prof. Dr. Eda Balkaş Erdoğan öncülüğünde kitap haline getirildi. Türkiye’nin her yerinden farklı üniversitelerden öğrencilere ulaşılarak danışman hocaları ile birlikte yaptıkları çalışmaları yayınlandı.

İletişim Bilimleri Profesörü ve Aile İçi İletişim Uzmanı Prof.Dr. Eda Balkaş Erdoğan tarafından başlatılan bu projede, İletişim alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapan gençlerin bu çalışmaları Eğitim Yayınları tarafından kitap haline getirildi.

Eda Balkaş Erdoğan

Projenin mimarı Prof.Dr. Eda Balkaş Erdoğan, “Gençlerin önünü açmak, onların sesi olmak istedik. Yaptıkları çalışmaların yayın haline gelmesi, hem kendilerine güvenlerini pekiştirir, hem de bizler gibi alanın önemli Profesörleri, hocaları tarafından önemsendiklerini gösterir. Onlar geleceğin akademisyenleri, geleceğimiz… Bu nedenle bu proje benim için çok önemliydi. Her yıl tekrarlanacak olması da ayrıca önemli. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden çalışmaları ile bu yaşta bölüm yazarı olan gençlerimizi ve onları yetiştiren hocalarını tebrik ediyorum. Gençlerimizin çalışmalarından oluşan bu kitap tüm üniversitelerde özellikle Yüksek Lisans ve Doktora programlarında okutulacak nitelikte bir çalışmadır. Kitapta Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Yalova Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ve danışman hocalarının eserleri yer alıyor. Her sene farklı bir konuyla yayınlanacak kitapların genel başlığı Geleceğin Akademisyenleri olacak. Bizler editörler olarak Genç Akademisyenlerin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar