Ezine İlçe MEM’den Bakan Selçuk’u hiçe sayan uygulama

Ezine İlçe MEM’den Bakan Selçuk’u hiçe sayan uygulama

Aday öğretmenlere zulmetmeyi idarecilik zanneden gestapo özentisi okul müdürünün açığa alınmasıyla Şırnak Silopi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nefes aldı ama bu kez başka bir skandal da Ezine’de patlak verdi. Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un paylaştığı çay-kahve makinası bulunan “öğretmen odası” tasarımının tam aksine bir yaklaşımla Ezine‘deki okul öğretmen odalarında çay-kahve makinalarının yasaklanmasına tepki gösterdi.

Sosyal medyada hem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “öğretmen odası” tasarımını ve hem de Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kaymakamlık adına okullara gönderdiği yazıyı paylaşan Akkaş, İlçe MEM’in bu tavrını çok sert eleştirdi.

İşte o paylaşım:

HER ŞEYİ YASAKLAMIŞSIN
Çay içmek, kahve içmek, yemek yapmak yaassaakk demişsin.
Bir eksik kalmış bari ona da yasak koy.
WC’ye gitmek de yasak deyiver. Orada da su harcanıyor.
YASAK KARDEŞİM HER ŞEY YASAK!
Sormak lazım EZİNE  İlçe Milli Eğitim Müdürüne, kimin rantını düşünerek bu yazıyı okullara gönderdiniz. Kantincilerle bir ilişkiniz mi var?
Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın dikkatine sunulur.
Bir yasakçı yazı ve Sayın Ziya Selçuk’un tasarladığı öğretmenler odası.
Musa Akkaş
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı

YASAK SADECE EZİNE DEĞİL, TÜM ÇANAKKALE İLÇELERİNDE

Akkaş akşam saatlerinde ise yeni bir gelişmeyi haber verdi ve yasağın sadece Ezine’de değil, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü talimatıyla tüm Çanakkale ilçelerinde olduğunu öğrendiğini belirterek, durumu şu ifadelerle duyurdu:

SÖYLEDİĞİM DOĞRULANDI
“Öğretmenler odasında çay kahve içilmesinin yasaklanması talimatı bir ilçede değil, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okul ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazı olduğu anlaşılmıştır.
Bir konu daha açığa kavuşmuştur.
Resmî yasaklama yazısı üzerine paylaşımımda demiştim ki;
“Sormak lazım EZİNE ilçe Milli Eğitim müdürüne, kimin rantını düşünerek bu yazıyı okullara gönderdiniz. Kantincilerle bir ilişkiniz mi var” demiştim.
Evet öyle olduğu ortaya çıktı.En azından bir gerekçe belirtmiş oldular.
Çanakkale Kantinciler Birliği’nin talebi üzerine bu uyarı yazısının yazıldığı kamuoyuna haber olarak düştü. Yanlış anlaşıldıklarını ifade eden yetkililer açıklama yapacaklarını söylemiştir.
Bu durumu daha vahim ve büyük bir SKANDAL olarak düşünüyorum. Zira Sayın Ziya Selçuk’un öğretmen odası tasarımında sıcak-soğuk içecek bölümü düzenlemesine aykırı bir yazının yayınlanmış olması Sayın bakanı da dinlemeyen, dikkate almayan bir kafanın iş başında, kurumu nasıl yönettiğinin de apaçık bir örneğidir.
İLLE DE LİYAKAT!
İLLE DE LİYAKAT!”

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar