Emine Örnek’te Organik Ürün Hasadı

Emine Örnek’te Organik Ürün Hasadı

Avrupa ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı üyesi 10 Yeşil Bayraklı Emine ÖRNEK OKULLARI Bademli Anasınıfı öğrencileri, doğadaki dengeyi koruma misyonunu yüklenmiş, organik, sağlıklı ve güvenli beslenmeyi ilke edinmiş okullarında, 7 dönümlük tarım alanında GDO’suz tohumlarla üretilmiş sebze ve meyveler hakkında gıda mühendisi ve bahçıvandan bilgi aldılar.

Sonbaharın gelmesiyle önceden ekilen bazı ürünlerin okulda hasat zamanı da başlamış oldu. İlkbahar ve yaz başında ekilen ürünlerin hasadı anaokulu öğrencileri tarafından merak ve ilgi ile eğlenceli bir şekilde yapıldı. Anaokulu öğrencileri, okulun verimli tarlalarında yetişen organik ürünleri topraktan elleriyle toplayıp, akşam eve götürdüler. “Biz organik ve sağlıklı besleniyoruz.” diyen minik öğrenciler, okulun sağlıklı yaşam felsefesini hayata geçirmiş oldular. Doğanın eşsiz güzelliği içindeki okullarında, keyifli bir gün geçiren minik öğrenciler, yeni ektikleri ürünlerin büyümesini sabırsızlıkla bekleyeceklerini söyleyip, emek vererek topladıkların ürünleri aileleri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar