Emine Örnekliler BM model konferansında

Emine Örnekliler BM model konferansında

Emine Örnek Koleji 9 ve 11. Sınıflarından toplam 14 öğrenci, İngilizce öğretmeni Ayfer SAĞ rehberliğinde Ankara TOBB Üniversitesi’nde yapılan Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na katıldı.

Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonu olan bu konferansta öğrenciler , “güvenlik, uzay araştırmaları, deniz kirliliği, nükleer silahlanma, Napolyon savaşlarının etkileri ve Amerikan Senato’su gündem maddeleri” üzerinde tartıştılar. Her öğrenci farklı bir ülkeyi temsil ederek kendi ülkelerinin yararına olacak kararlar alınmasını sağlamaya çalıştı.

Tamamen İngilizce olarak gerçekleştirilen bu konferansta Emine Örnek Koleji lise öğrencileri ‘Birleşmiş Milletler’in gündeminde olan konuları bir simülasyon şeklinde görüşürken üst düzey İngilizce kullanarak çok başarılı bir konferansa imza attılar ve başarılarını, aldıkları sertifikalarla belgelediler.

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar