Emine Örnek Okullarında 2020–2021 Eğitim–Öğretim Yılı

Emine Örnek Okullarında 2020–2021 Eğitim–Öğretim Yılı

Özel Emine Örnek Okullarında 2020–2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Kurucu müdür Emine Örnek “Sevgili öğrencilerim, öğretmenlerim ve ekran başında canlı olarak bizi izleyen öğrenci, öğretmen ve velilerim, yeni Öğretim Yılının ilk gününde Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımız, hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

Eğitim şirketimizin 31’nci, okulumuzun 23. yılına girerken bizler her yeni eğitim–öğretim yılı ile birlikte mezun öğrencilerimizin başarılarıyla onur duyarken, eğitim hayatına yeni başlayacak öğrencilerimizin heyecanlarını da onlarla birlikte paylaşıyoruz.

2019 – 2020 yılında LGS ve YKS’de gösterilen başarılar Bursa’da akademik üstünlüğümüzü bir kez daha gösterdi.

LGS’de Türkiye Şampiyonu Bursa Merkez’de okulumuz öğrencisi oldu. 8. Sınıflarımızdan Emine Örnek Fen ve Anadolu Lisesine 82 öğrencimiz kayıt yaptırdı. Lise hayatında onlara başarılar diliyoruz.

Üniversiteye giriş sınavında ise 59 öğrencimiz seçkin üniversitelere yerleşti, ayrıca 7 öğrencimiz yurt dışında eğitim hakkı kazandı.

YKS’de Türkiye sıralamasında ilk 60’ta 5 derece ile ilk 500’de 15 derece, ilk 1000’de 27 derece yapan 12. sınıftan mezun öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Eşit Ağırlıkta Türkiye 11.si TYT’de Türkiye 20.si, ve Sayılsalda Türkiye 40.sı, ayrıca Yabancı Dil Sınavında da Türkiye 14.sü ve 57.si olan öğrencilerimi ve tüm Anadolu ve Fen Lisesini bitiren öğrencilerimi kutluyor, üniversite hayatlarında başarılar diliyoruz.

Bu yıl dünyada sanal olarak yapılan ve 444 takımın katıldığı Destination Imagination Yarışmasında Türkiye’den sadece Emine Örnek Okullarının takımı Dünya 4.sü olmuştur. Onları da içtenlikten kutluyorum.

Covid-19 pandemi sürecinde dikkat edilmesi gerekenlere de değinen Emine Örnek Tüm sınıflarımızda ki öğrencilerimi kucaklayacağımız daha güzel günlerin yakın olduğunu umuyor ve diliyorum. diyerek 2020 – 2021 Eğitim – Öğretim Yılının dünya ve ülkemiz için sağlık, huzur ve başarılarla dolu olmasını diledi.

Okul marşı eşliğinde okulda bulunan öğrenciler (Anasınıfı,
1 ile 8. ve 12. sınıflar) derslerine başladılar.

Foto Galeri–>

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar