Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona’ya saldırı

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona’ya saldırı

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, ülkücü olduklarını söyleyen bir grubun saldırısına uğradı.

Fomara’daki sendika binasından çıkan Özkan Rona’nın aracının etrafını saran 3 kişi Ülkü Ocakları’ndan geldiklerini söyleyerek Rona’yı aracından indirmeye çalıştılar.
Rona’ya aracının içinde tekme ve yumrukla saldıranlar çevredekilerin tepkisi üzerine kaçtılar.
Kaçanlardan biri polis tarafından yakalanırken, Rona hastaneye giderek darp raporu aldı.
Saldırganlardan şikayetçi olacağını belirten Rona, olayın takipçisi olacağını ifade etti.
Polis kaçan diğer saldırganların bulunması için çalışma başlattı.

Ortaokulda Ülkü Ocakları logolu kitap dağıtılmıştı
Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona BursaMuhalif’te yayınlanan “Ülkü Ocakları’nın okulda kitap dağıttığına” ilişkin haberiyle ilgili olarak görüşlerini açıklayarak duruma tepki göstermişti. Bursa’nın Merkez Yıldırım ilçesi Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu’nda öğrencilere geçtiğimiz günlerde Ülkü Ocakları tarafından basılan “Çocuklar için Kutadgu Bilig” ve “Çocuklar için Dede Korkut” kitapları dağıtıldı. Ülkü Ocakları’nın logosunun da bulunduğu kitapların dağıtımına veliler tepki göstererek Okul Müdürü Ahmet Ulum ile görüştü.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, “Okul idarelerinin tarafsız olması gerektiğine dair onca laf edip sonra da bunu yapmak çelişkidir. Demek ki rahatsızlık müdürlerin taraflı olması değil, kendilerinden taraf olmaması.” dedi.

Rona, “İdare her ne kadar ‘Bilgimiz yok’ desin, Ülkü Ocakları kolilerle gelip okulda kitap dağıtmış. Doğrudan öğrencilere dağıtılan Dede Korkut Hikayeleri zaten basılmış kitaplardır. Neden siyasi bir oluşumun logosuyla bu kitaplar öğrencilere verilsin. Bunun amacı Ülkü Ocakları’nın reklamını, tanıtımını yapmaktan başka bir şey değil” ifadelerini kullandı.

Daha önce de okul ortamında öğrencilere “Rabia” işaretinin yaptırıldığını, Bursa’da MTTB’nin 8. sınıf öğrencilerine motivasyon adı altında kendi tanıtımını yaptığı seminerleri hatırlatan Rona, “İktidara ve ittifaka yakın çevrelerin okul içindeki çalışmaları ya idareciler ya da MEB tarafından görmezden geliniyor. Bu siyasi oluşumların çalışmalarına kapıyı açık bırakıyorlar. Bize göre hiçbir siyasi anlayışın okullara sirayet etmemesi gerekiyor. Okullar siyaset üstü kurumlardır.” şeklinde konuştu.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar