Destination Imagination’da yine fark yarattılar

Destination Imagination’da yine fark yarattılar

Dünyanın en prestijli yaratıcılık yarışması olan Destination İmagination’da her yıl ülkemizi başarıyla temsil eden ve Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Emine Örnek Okulları, bu pandemi yılını da boş geçmedi.

Bu yıl Sanal olarak gerçekleştirilen Destination İmagination yarışmasında Özel Emine Örnek İlkokulu dördüncü sınıf öğrencilerinden oluşan Six Colors takımı Dünya 4.lüğünü kazandı. Dünyanın bir çok ülkesinden toplam 444 takımın katıldığı Virtual Global Finals’e Türkiye’den en çok katılımı sağlayan Emine Örnek Okulları’nın diğer takımları da gruplarında 9., 16.,18. Ve 19. Olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Okulumuzun Genel Sanat Yönetmeni Kamil Atliman’ın koordinatörlüğünde hazırlanan takım üyelerinin her biri kendi evlerinde kamera karşısında hazırlandı. Ayrı ayrı pencerelerden bir bütün oluşturan takımlar ayrıca 48 saat içinde çözülmek üzere verilen üç görevi de doğru çözümlediler. Emine Örnek öğrencileri, ne kadar donanımlı olduklarını ve tüm dünyayı bekleyen çağdaş yarınlara da ne kadar hazır olduklarını gösterdiler.

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar