Çorum İl Milli Eğitim’de yine devir-teslim

Çorum İl Milli Eğitim’de yine devir-teslim

Yaklaşık 6 ay önce olaylı bir şekilde Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ömer Yılmaz, iktidar partisine mensup Çorumlu siyasetçilerin tayin gününden buyana sürdürdüğü ısrarlı talepleri üzerine görevden alındı. Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ömer Yılmaz görevini Mardin Büyükşehir Belediyesi İdari Genel Sekreter Yardımcısı iken İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Çorumlu bürokrat Yakup Sarı’ya devretti.

MÜDÜR ATAMASI, SİYASİLERİN ELİNDE OYUNCAK OLDU

Çorum Hakimiyet Gazetesi’nden Fatih Battar’ın haberine göre, Sabah saatlerinde de devir-teslim töreni düzenlendi. Hatırlanacağı üzere 12 Haziran tarihinde vekaletle yürütülen Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olup Bozok Üniversitesi’nde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak çalışmakta olan Ömer Yılmaz atanmıştı.
Atama kararının duyulması üzerine iktidar partisine mensup milletvekilleri ve il yöneticileri, kararnamenin iptali ve birkaç aydır Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne vekalet eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban’ın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşmüştü.
Bu gelişmeler yaşanırken, Çorum Valiliği ile bazı bakanlıklar arasında telefon trafiğine de yol açan ve günün konusu haline gelen atamada yaşanan son gelişme İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın makamında çekilmiş fotoğrafı ve “görevine başlamıştır” notunun İL MEM’in resmi sitesinde yayınlanmıştı.
Bu arada yeni Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da Milli Eğitim personeli ile tanışarak makamına geçti.

ÇORUM HEYETİ BAKAN SELÇUK İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Bu arada habercim19 haber sitesinden Mustafa Demirer’in haberine göre; Çorum Ak Parti heyeti 6 Kasım’da Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti. Ziyaretten fotoğrafın da yer aldığı haberde, kulis bilgisi olarak; heyetin Çorum İl Milli Eğitim Müdürü değişikliğini dillendirdiği, Bakan Selçuk’a 3 isim önerileceği ve değişikliğin de bu isimlerden biri atanarak ay sonuna doğru yapılacağı iddası vardı. Bu haberdeki kulis bilgisi 2 haftalık gecikmeyle gerçekleşmiş oldu.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar