ÇGD Bursa 2019 Eğitim Ödülü Özkan Rona’ya

ÇGD Bursa 2019 Eğitim Ödülü Özkan Rona’ya

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin 30. Kuruluş Yıldönümü etkinliği ve 2019 Yılı Ödül Töreni’nde gazetecilik mesleğine olduğu kadar daha adaletli bir yaşam mücadelesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara verilecek ödüller, açıklandı. ÇGD Bursa 2019 Eğitim Ödülü, Eğitim-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona’ya verilecek.

ÇGD’nin ödül gerekçesi ise şu ifadelerle kamuoyuna duyuruldu.
“Siyasal iktidar özellikle eğitim alanını yaz-boz tahtasına dönüştürürken, eğitim alanında mücadelenin, direnmenin, dayanışmanın, örgütlü olmanın simge isimlerinden biri oldu. Kimi zaman eğitim alanındaki haksızlıklara karşı direndi, mahkemelerde ifadeler verdi, “eğitime siyaseti karıştıramazsınız” dediği için alçakça saldırıların hedefi de oldu.
Ama o hep eğitim alanındaki haksızlıkların, eşitsizliklerin karşısında durdu.
Vazgeçmedi.
Sendikal mücadelesiyle sadece Bursa’da değil, ülke çapında ön plana çıkmış bir isim Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, ÇGD Bursa 2019 Eğitim Ödülü’ne değer görüldü.”

İŞTE ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ

ÇGD Bursa Şubesi’nin kuruluşundan bu güne getirdiği geleneklerden biri olan, fikir özgürlüğüne, hukuka, barışa, emeğe ve gerçek demokrasiye dikkati çekmek amacıyla farklı dallarda verilen “Çağdaş Ödülleri” 30. yılda da sahiplerine ulaştırılacak. Her yıl olduğu gibi, kuruluşunun 30. yılını da ödül gecesiyle taçlandıracak olan ÇGD Bursa Şubesi, 11 kategoride 14 ödülü, 2 Aralık Pazartesi gecesi yapılacak törenle sahiplerine sunacak.

ÇGD BURSA 2019 GENÇ KALEMLER ÖDÜLÜ – Muammer İrtem- DHA | Berkay Bilik- Linetv | Tarık Şenocak – Sen Ne Dersin?- Youtube

ÇGD BURSA 2019 EĞİTİM ÖDÜLÜ –Eğitim İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona

ÇGD BURSA 2019 KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ – Barış İçin Müzik Nilüfer Çocuk Orkestrası

ÇGD BURSA 2019 KENT KÜLTÜRÜNE KATKI ÖDÜLÜ– Güney Özkılınç

ÇGD BURSA 2019 SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ –AHBAP

ÇGD BURSA 2019 ÇEVRE ÖDÜLÜ- Ahmet Bülent Üçok

ÇGD BURSA 2019 SPOR ÖDÜLÜ – Bursaspor Basketbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin

ÇGD BURSA 2019 TOPLUMSAL HİZMET ÖDÜLÜ- Prof. Dr. Kayıhan Pala

ÇGD BURSA 2019 HUKUK ÖDÜLÜ – Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu

ÇGD BURSA 2019 MESLEKTE DAYANIŞMA ÖDÜLÜ – Kadri Gürsel – Olay Tv Çalışanları

ÇGD BURSA 2019 MESLEK ONUR ÖDÜLÜ – Erdal Özdür- İsmail Kemal Kemankaş

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar