Bursa’da Otomotiv Mesleki Eğitimine Destek

Bursa’da Otomotiv Mesleki Eğitimine Destek

Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik otomotiv sektöründe mesleki eğitime katkı sağlamak ve işbirliği protokolü imzalamak üzere Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir araya geldi.

Yapılan işbirliği ile Türkiye otomotiv sektörünün lokomotifi konumundaki Bursa’da sektör ve okul birlikteliği ile bu alanda ihtiyaç duyulan beklentilere cevap verecek nitelikte mesleki yeterliliklerle donatılmış insan gücünün yetiştirilmesi hedefleniyor.

İmzalanan protokolle aynı zamanda öğretmenlerin sektördeki gelişmelerden haberdar olması, bu tecrübelerini öğrencilerine aktarması ve mesleki gelişimlerini desteklemek de amaçlanıyor. Okullarda eğitimi verilen alanları sektörle birlikte dizayn ederek mezun öğrencilerin niteliğini artırmayı hedefleyen kurum ve sektör temsilcileri mezun öğrencilerin iş hayatına hazırlanmalarına da katkı sağlayacak.

Okulların atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojilere dayalı olarak kurulmasından işletmelerde staj imkânı sağlanmasına, öğretmenlere hizmet içi eğitim ve iş başı eğitimler düzenlenmesinden eğitim materyali hazırlanmasına kadar pek çok konuda işlemler yürütülecek.

Protokolün imzalanmasının ardından Vali Canbolat okul müdüründen okulla ilgili bilgi aldı. Canbolat ve beraberindekiler sınıfları ziyaret ederek atölyeleri inceledi.

Foto Galeri–>

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Sabahattin Dülger

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar