Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz’e darp!

Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz’e darp!

Eğitim-İş Sendikası Başkanı Özkan Rona’nın mesai sonunda sendika binasından çıkarken uğradığı saldırı ve darp dün akşam basına yansımıştı. Bugün de, Türk Eğitim-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Metin Öksüz’ün yine aynı grup tarafından darp edildiği ortaya çıktı. Olaya ilişkin basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Öksüz, davet üzerine gittiği Bursa Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’nda pusuya düşürüldüğünü söyledi.
Genel Başkan Talip Geylan’ın Şube Başkanlığından istifasını istediğini, bunu reddettiği için tehditlere maruz kaldığını kamuoyuna duyuran Öksüz’ün açıklaması şöyle:

“TES”Lİ OLDUK, “TESLİM” OLMAYACAĞIZ!”

Metin Öksüz

“Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanlığı görevinden istifa etmemi istiyorsunuz!
Meşru, hukuki yollardan sonuç alamadığınız için birilerinin talimatıyla kendi mekanınızda pusu kurup canıma kasdediyorsunuz. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın iftira, karalama ve kurguya dayalı bir takım hukuksuz bilgi ve kayıtlarla istifa etmemi istediği süreç; daha sonra tehdit, şantaj ve baskıyla devam etmiş 24 Ekim Perşembe Akşamı Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığına yeni atanan Cahit Özdemir’in beni görüşme maksadıyla Ülkü Ocakları İl Başkanlığına davet etmesi ve Bursa Ülkü Ocaklarında 7- 8 kişilik bir grup tarafından darp edilmemle sonuçlanmıştır.
Davet ettiğin misafire mekanında pusu kurmak bizim inancımızda ve töremizde yoktur.
Bugüne kadar her türlü baskıya, tehdide teslim olmayan bizler sizin pusunuza da teslim olmayacağız.
Biliyoruz ki;
Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kabile devleti değildir. Suç işleyenin yanına kalacağı bir Çadır Devleti de değildir.
İnsanlara korku salarak yaşam haklarına göz dikerek baskı oluşturmanıza hukuk devletinde herhalde dur diyecek bir savcı çıkacaktır. Ben yasal bütün haklarımı kullanacak ve şerefle temsil ettiğim üyelerimin ve eğitim çalışanlarının haklarını korumaya devam edeceğim. Demokrasiye, adalete, hukuka, ehliyete, liyakate inanan herkesi destek olmaya davet ediyorum.
Saygılarımla…”

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar