Bursa Teknik Üniversitesi, YÖK Sanal Fuarı’nda

Bursa Teknik Üniversitesi, YÖK Sanal Fuarı’nda

  • Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2020-2021 eğitim öğretim yılında tercih yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik  sanal fuar düzenledi.

4-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen fuarda üniversiteler dijital kimlikleriyle yerlerini aldı.  Kovid-19 sanlgını nedeniyle risklerin en aza indirlmesi ve öğrencilerin kontaminasyon riskinden uzak tutulması adına planlanan YÖK sanal fuarı yaklaşık 200 yüksek öğretim kurumuna dijital ortamda ev sahipliği yapıyor.

Yükseköğretim kurumlarının aynı zamanda canlı tanıtım etkinlikleri yapabilecekleri fuar kapsamında üniversiteler öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebilecek ve öğrencileri merak ettikleri hususlarda canlı sohbet yoluyla da bilgilendirebilecek. Gerçekleştirilen dijital fuarda üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkanların anlatılması hedefleniyor. Bu anlamda Sanal Fuar pandemi döneminde aday öğrenciler için büyük bir ihtiyacı  karşılamış olacak.

BTÜ Sanal Fuarda Yerini En Önde Aldı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tanıtım faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Daha önceki yıllarda geleneksel hale getirdiği ve Mimar Sinan yerleşkesinde düzenlediği öğrenci tanıtım günlerini sanal ortama taşıyan BTÜ, Sanal Fuar kapsamında çevrimiçi bölüm tanıtımlarıyla aday öğrenciler ve akademisyenler arasında köprü oluyor.

Öğrencilerin akademisyenler ile birebir çevrimiçi görüşme fırsatı bulacağı sanal fuarda BTÜ yerleşkeleri, eğitim sistemi, beslenme, kültür – sanat, spor, kütüphane, laboratuvarlar, Sektörel Eğitim Programı, öğrenci değişim programları gibi konularda detaylı bilgiler verilecek.

REKTÖR KARADEMİR: ‘ÇEVRİMİÇİ GÖRÜŞME İMKANI VAR’

YÖK Sanal Fuarı kapsamında görüşlerini bildiren BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Aday öğrencilerimiz için hazırlanan bu sanal fuar ile öğrenciler program kapsamında tüm bölümlerimizin akademisyenleri ile çevrimiçi birebir görüşerek üniversitemiz ve bölümlerimiz hakkında ilk ağızdan detaylı bilgi alabilecekler” şeklinde konuştu.

4-16 Ağustos tarihleri arasında tercih yapacak aday öğrenciler için geniş kapsamlı bilgilerin ve tanıtım materyallerinin yer aldığı BTÜ sanal tercih standına https://sanalfuar.yok.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

 

 

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar