Bursa Öğretmenler Arası Zeka Oyunları Süper Ligi’nde Ödül Töreni

Bursa Öğretmenler Arası Zeka Oyunları Süper Ligi’nde Ödül Töreni

Bursa’da Öğretmenler Gününe özel düzenlenen “24 Kasım Öğretmenler Günü Zekâ Oyunları Süper Ligi” yarışmasının ödül töreni Salih Şeremet Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Çok heyecanlı ve eğlenceli geçen müsabakaların ardından dereceye giren öğretmenlere ödülleri törenle verildi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz’un yanı sıra idareciler ve öğretmenler katıldı.

CENTİLMENLİK ÖN PLANDAYDI

Organizasyonda emeği geçenlere ve yarışmaya katılım gösteren öğretmenlere teşekkür eden Ekrem Koz, “Yarışmayı Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda düzenledik. Öğretmenler arasında birlik ve beraberliğin oluşturulmasını, iletişim ve motivasyonun artırılmasını amaçladık. Yarışma ile okullar arası iletişimin güçlenmesini ve zekâ oyunlarının geniş kitlelere yayılmasını hedeflendik. Öğretmenlerin yoğun katılım gösterdiği turnuvada centilmenlik, iletişim ve paylaşma ön planda tutuldu. Bursa İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel düzenlenen turnuvada öğretmenler ‘Oyun ciddi bir iştir’ sloganı ile yarıştı. Yarışmada kaybeden yok. Bizim için katılan herkes kazandı.” dedi.

Akıl ve Zekâ oyunları yarışmasında Tülay Pişken birinci olma başarısı gösterirken, Ahmet Aslan ikinci, Güray Çağtay ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğretmenler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem KOZ’un elinden aldı. Dikkat, odaklanma, strateji kurma, mantık yürütme ve olasılık hesaplama esaslarına dayanan yarışmada dereceye giren öğretmenlerden; birinciye 1.000 TL, ikinciye 750 TL ve üçüncüye ise 500 TL değerinde çeşitli ödüller verildi.

Foto Galeri–>

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar