Bakan Ziya Selçuk, Kilis’te hayırseverlerle buluştu

Bakan Ziya Selçuk, Kilis’te hayırseverlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kilis’te öğrenci, öğretmen ve hayırseverler ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kilis Valisi Recep Soytürk’ü ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, Kilis’in kendine özgü imkanları ve problemleri olduğunu, bütün bunları yerinde görüp değerlendirmek üzere ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.
Özellikle eğitim konusunda Kilis’in geleceğinin nasıl planlanacağı ve ne tür hazırlıklar yapılacağı konusunda görüşmeler yapılacağını aktaran Selçuk, mevcut imkansızlıkların giderilmesi noktasında birtakım fikir alışverişlerinde bulunacaklarını kaydetti.
Bakan Selçuk, “Şimdiden neyi nasıl yapacağımız konusunda bazı görüşmeler yapmaya da başladık. Buradaki ekonominin eğitimle bütünleşmesi, sosyal ve kültürel hayatın eğitime katkısının ortaya çıkarılması için de bazı tedbirler almayı planlıyoruz.” diye konuştu.
Kilis Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Selçuk, Kilis’in son yıllarda önemli bir kardeşlik örneği gösterdiğini söyledi.
Kilis’in hoşgörülü ve misafirperver bir kent olduğunu ifade eden Selçuk, şöyle devam etti:
“İnşallah burada hep birlikte Kilis’te eğitime nasıl çıta atlattırırız konusunda büyük mesafeler alacağız. Beraber yaptığımız değerlendirmelerde bunu gösteriyor. Ekonomisi, sosyal, kültürel ve eğitim hayatıyla çok daha güzel bir Kilis için hepimiz bu yola hazırız, gereğini birlikte yapacağız.”
Hayırseverlerden eğitime katkı
Selçuk, ardından da Kilis Polisevinde hayırsever iş adamlarıyla basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.
Toplantının ardından Selçuk, okul yapımı için arsa bağışlayan hayırseverlere teşekkür plaketi verdi.
Bakan Selçuk, okul yapımı için 51 dönüm arsa bağışı yapan hayırsever Tosyalı ailesiyle Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol törenine iştirak etti.
Bakan Ziya Selçuk, Suriye sınırının sıfır noktasındaki Gülbaba Zeynep Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na da bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada sınıfları tek tek dolaşan, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet eden Selçuk, daha sonra “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları”nda Kilis’te görev yapan meslektaşlarıyla bir araya geldi. (MEB)

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ziya Selçuk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar