Ataması yapılıp işbaşı yaptırılmayan öğretmenler haksız para peşindeymiş

Ataması yapılıp işbaşı yaptırılmayan öğretmenler haksız para peşindeymiş

Öğretmenler ve sağlık çalışanlarının uğradığı mobbingin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılmış olduğu programda 18 Mart tarihinde atanan öğretmenlerin göreve başlama konusunda sunucu Mehmet Acet’in açıklaması tepki yarattı. Twitterda #HaksizKazancDegil16YillikEmek hashtagi açan öğretmenlerden Mehmet Acet’e tepki var.

Kanal 7 ekranlarındaki Başkent Kulisi programının sunucusu Mehmet Acet, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘a 18 Mart tarihinde atanan öğretmenlerin ne zaman göreve başlayacağı sorusunu sordu. Mebpersonel‘de yer alan video çözümüne göre Bakan Selçuk’un aşama aşama işlemlerin tamamlanacağı yolundaki cevabının ardından Mehmet Acet, Bakan Ziya Selçuk’un sözlerine atıfta bulunarak “Benim  kişisel görüşümü teyit  eden  sözler ifade ettiniz, yani çalışmadan kazanç elde etmek haksız kazançtır” yorumunda bulundu. Acet’e göre işbaşı yapmak isteyen öğretmenler, çalışmadan kazanç elde etmek istiyorlardı ve bunun da adı haksız kazançtı.

Haddini aşan bu sözler sonrası kararname bekleyen öğretmenlerin tepki gösterdiği Mehmet Acet ise haksız-dayanaksız sözlerinde ısrarlı olduğunu şu paylaşımla tekrarladı.

Atamaları yapılıp işbaşı yapacakları günü bekleyen öğretmenler ise aslında özür dilemesini bekledikleri TV programcısının bu yaklaşımına isyan etti.

Eleştirilerden, tv programcısının bu sözlerine sessiz kalan program konuğu Bakan Ziya Selçuk da nasibini aldı: “Öğretmenler yalnız değildir” denmişti. Bizleri haksız kazanç istemekle suçlayanlar karşısında sessiz kalındı, diyeceklerim bu kadar…”

İşte paylaşımlardan bazıları:

Twitterdaki paylaşımlara BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar