AÖF 2019-2020 bahar vizeleri online sınav olacak

AÖF 2019-2020 bahar vizeleri online sınav olacak

  • AÖF Öğrencileri Evde, Sınavları İnternette! Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2019-2020 bahar dönemi ara sınavının 18 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında online sınav halinde yapılacağı duyuruldu.
  • AÖF Online Sınav nasıl yapılıyor? AÖF online sınav nasıl oluyor? AÖF Online Sınav tarihleri ile ilgili soruların cevabı burada…

AÖF 2020 ara sınavları için bir erteleme yapılmayarak sınavların online olarak yapılması kararı verildi. 1 milyonu aşkın öğrencinin girmiş olduğu AÖF sınavları online yapılacak. Sınava dair ayrıntıları aşağıda sizlerle paylaşacağız.
Covid-19 salgınının hatırlatıldığı Anadolu Üniversitesi duyurusunda AÖF Online Sınav yönetmi şöyle anlatıldı:

SEVGILI AÇIKÖĞRETİM SISTEMİ ÖĞRENCİLERİMİZ,

• Yeni Koronavirüs önlemleri kapsamında, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bahar döneminde eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye [Aramadan sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için eğitim – öğretime, uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilmesi yönünde karar almıştır.
• Anadolu Universitesi, alınan bu karar doğrultusunda, Açıköğretim, iktisat ve İşletme Fakülteleri’nin 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ara sınavlarını internet ortamından gerçekleştirecektir.
• Böylelikle siz öğrencilerimiz, küresel ve ulusal çapta zorluklarla mücadele edilen bu dönemde, Anadolu Üniversiteli olmanın ayrıcalığını yaşayarak sağlığınız’ tehlikeye atmadan eğitim sürecinize devam edebileceksiniz.

Aöf online sınav giriş ekranına girmek için tıklayınız

SINAV SISTEMINE NASIL GİRİLEBİLİR?

Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dahil olmak için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız veyahut tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız gerekecektir.

Gerekli teknolojik altyapıya sahip değilseniz, çağrı merkezinden 6-7-8 Nisan 2020 tarihlerinde randevu alarak, istediğiniz herhangi bir Anadolu üniversitesi Açıköğretim bürosunda, internet ortamında yapılacak sınava girebilirsiniz. ÇAĞRI MERKEZI – 0850 200 46 10

SINAV SİSTEMINE GIRIŞ

Sınavınıza, Üniversitemiz resmi web sitesinde yer alan Sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Sınav sistemimiz 18 Nisan — 7 Mayıs 2020 tarihleri arasında, 20 gün boyunca sizlerin erişimine açık olacaktır.

Bu 20 günlük süreçte, sorumlu olduğunuz ders ya da derslerinize ait sınavlarınızı, istediğiniz gün ve saatte sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirtilen tarihin son günlerine kalmanızın, bağlantı problemlerine yol açabileceğini de göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

SINAV SÜRECI

www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Burada, sorumlusu olduğunuz dersleri görüntüleyebileceksiniz.
• Daha önceki sınavlarınızda olduğu gibi her bir ders 20 sorudan oluşacak ve her bir dersi cevaplamanız için süreniz 30 dakika olacaktır.
• Sınavınız başlamadan önce sınav ekranı üzerinden sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
• Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında ileri ya da geri gidilme imkanı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.

SINAVIN SONLANMASI

Tüm sorularla ilgili işaretlemelerinizi yaptığınızda ya da size verilen 30 dakikalık süre dolduğunda “BU DERSİN SINAVI BITMIŞTIR” uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı gördüğünüzde sınavınız tamamlanmış olacaktır.

18 Nisan’dan itibaren, sınavınızı tamamlayamadan oturumunuz herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa, son gün olan 7 Mayıs’a kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek sınavınızı tamamlayabileceksiniz.

Ancak 7 Mayıs’a kadar sınavlarınızı tamamlayamama durumunuzda sınav sistemi erişiminize kapanacak ve cevaplandırmadığınız sorular boş bırakılmış kabul edilecektir.

SINAVLA ILGILI DIKKAT EDILECEK BAZI HUSUSLAR

Sınav sorularının kişiye özel olması nedeniyle sınav ortamında yalnız bulunmanız ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağı olmadan ya da kimseden destek almadan bireysel olarak cevaplamakla yükümlüsünüz.

Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması ve paylaşılması, yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır.

Herhangi bir etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Her türlü sorunuz ve talebiniz için aosdestek.anadolu.edu.tr iletişim ve çözüm masamıza uluşarak sorularınıza ve taleplerinize yanıt bulabilirsiniz.

AÖF duyuru sayfasına ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz:
https://www.anadolu.edu.tr/duyurular/acikogretim-sistemi-sinav-girisi-1585568200

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Veliler dikkat! Özel okullar ulaşım-yemek ücretlerini iade ediyor

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar