AÖF Açıköğretim Fakültesi 2020-Bahar Final Sınavı Ne Zaman?

AÖF Açıköğretim Fakültesi 2020-Bahar Final Sınavı Ne Zaman?

Anadolu üniversitesi tarafından her yıl yayımlanan sınav takvimine göre üniversite eğitimini dışardan devam eden öğrenciler için uygulanmaktadır. Anadolu Üniversitesi önümüzdeki aylarda yapmayı planladığı sınavlar koronavirüs sebebiyle ertelenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Her yıl binlerce öğrencinin mezun olduğu açıköğretim fakültesinin önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı bahar dönemi dönem sonu sınavı koronavirüs sebebiyle ertelenme ile karşı karşıya kalmıştı. Anadolu üniversitesi, Atatürk üniversitesi ve İstanbul üniversitesi bünyesinde okuyan öğrencilerin merakla beklediği haber sonunda geldi.

Sınavın yapılıp yapılmayacağı yapılacaksa nasıl yapılacağı konusunda aslında geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı, YÖK ile yapılan toplantıda LGS ve YKS sınavlarının yüz yüze yapılmayacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda YÖK, Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi dönem sonu sınavının yüz yüze yapılmayacağını uzaktan erişim ile yapılacağını açıkladı.

Öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılmaktadır ve öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulup, 30’ar dakika sınav süresi verilmektedir.

Bu sebepten ötürü sınav tarihinde herhangi bir güncelleme yapılması beklenilmezken Anadolu Üniversitesi alınan karar için bir açıklamada bulundu.

İşte o açıklama

Bilindiği üzere Üniversitemizin 2019-2020 Bahar Dönemi akademik takvimi 19 Haziran 2020 tarihinde sona ermektedir. Bu doğrultuda, Üniversitemiz 2019-2020 Bahar Dönemi akademik takviminde değişikliğe gidilmemesi yönünde karar almıştır. Bu karar doğrultusunda, Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Bahar Dönemi dönem sonu ve bütünleme sınavı uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Dönem sonu ve bütünleme sınavları ile ilgili gerekli bilgi, öğrenim gördüğünüz akademik birim ve dersi yürüten öğretim elemanı tarafından duyurulacaktır. Yaz okulu ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup, ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılacaktır.

AÖF’DAN ÖNEMLİ DUYURU

Yeni Koronavirüs önlemleri kapsamında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin Yurt içi ve Yurt Dışı Programlarının 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi dönem sonu sınavları, internet tabanlı ortamlarda yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bursa'da öğretmenlerin ateş ölçme görevi iptal edildi

Bahar Dönemi dönem sonu sınavları 24 Haziran 00.01 ve 8 Temmuz 23.59 saatleri arası erişime açık olacaktır.

Sınava ilişkin bilgiler resmi web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Sağlıklı günler ve başarılar dileriz.

Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Dönem Sonu Sınavı İçin Gerekli Teknolojik Altyapıya Sahip Olmayan Öğrenciler Hakkında

24 Haziran – 8 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olan 2019-2020 öğretim yılı Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Dönem Sonu Sınavında İnternet bağlantısı ile ilgili gerekli teknolojik altyapıya sahip olmayan öğrencilerimiz, 1-5 Haziran 2020 tarihleri arasında AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasının 0850 200 46 10 telefon numarasını arayıp randevu alarak bulundukları ildeki Açıköğretim bürosunda, İnternet ortamında yapılacak sınava girebilecektir.

Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Ara Sınavına Mazeretleri Nedeniyle Katılamayan Öğrenciler Hakkında

2019-2020 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınavı pandemi nedeniyle 18 Nisan – 07 Mayıs 2020 tarihleri arasında İnternet Tabanlı (Online) olarak gerçekleştirilmiştir. Bu tarihler arasında yoğun çalışma temposu içinde çalışanlar, sağlık sorunları bulunanlar veya ilgili tarihler arasında Ceza ve Tevkifevlerinde tutuklu/hükümlü olup daha sonraki tarihlerde tahliye olunması gibi nedenlerden dolayı sınava katılamayan öğrencilerimiz, 01-05 Haziran 2020 tarihleri arasında en yakın AÖF bürolarına gerekli resmî belgeleri (görev kağıdı, sağlık raporu, tahliye belgesi vb.) ile sınava girebilme hakkı için başvuru yapabilecektir. Başvurusu geçerli bulunan öğrencilerimize, 10-14 Haziran 2020 tarihleri arasında İnternet Tabanlı (Online) Bahar Dönemi Ara Sınavına yeniden girebilme hakkı verilecektir.

Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar