2020 LGS sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?

2020 LGS sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) 7 Haziran’da uygulanacak olan 2020-LGS’nin başvuru kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda sınav giriş belgelerinin yayınlanacağı tarih de paylaşıldı. 8. sınıf öğrencilerinin heyecanla beklediği sınav giriş belgelerinin hangi gün yayınlanacağını ve detayları haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN – NASIL YAPILACAK

2020 LGS: Sınav için başvuru yapmanıza gerek var mı? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) başvurularının otomatik olarak yapılacağını açıkladı.

Bir buçuk milyondan fazla öğrencinin katılacağı LGS’nin başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı. Bu gelişmenin ardıdan sınava katılacak öğrenciler LGS sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. İşte 2020 LGS sınav giriş belgesinin yayınlanacağı tarih ve detaylı bilgiler…

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

MEB’in yayımladığı başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre, 2020 LGS sınav giriş belgeleri 28 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

-Fotoğraflı sınav giriş belgesi 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.
-Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.
-Doğal afet, karantina, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.
-Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecektir.
-Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.
-Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı sınav tedbir hizmeti yer alacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2020 LGS İstanbul - Merkezi Sınav Liseler ve Kontenjanları

YAZAR HAKKINDA

Eğitim Radyosu Haber Merkezi Eğitim Radyosu Haber Merkezi Yayınlanmasını istediğiniz haber bültenleriniz & reklamlarınız için gönderilerinizi [email protected] eposta adresimize yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar